Lengyel Zoltánt egy rendbeli hivatalos személy elleni erőszak, egy rendbeli könnyű testi sértés vétségével és három rendbeli becsületsértés vétségével vádolja az ügyészség. A képviselő 2007. július 8-án éjjel Budapesten, az I. kerületben gépkocsival haladt, amikor három rendőrjárőr állította meg közlekedési ellenőrzés miatt. Az akkor még fideszes honatyánál nem voltak iratok, ezért a rendőröknek egy országgyűlési képviselőnek szóló parkolási engedélyt mutatott fel. Személyi adatainak közlésétől viszont elzárkózott azzal, hogy ha ezeket közli, akkor le kellene mondania mentelmi jogáról.
Lengyel Zoltán “rekonstruálja” az eseményeket a sajtónak (fotó: MTI)
A képviselő élettársát hívta fel telefonon, és kérte tőle, hozza a helyszínre az iratait. A legfőbb ügyész mentelmi jog felfüggesztésére irányuló indítványa szerint a telefonbeszélgetés során az intézkedő rendőrökre – általuk jól hallhatóan – súlyosan sértő, lealacsonyító jelzőt használt. A dokumentumban szerepel, hogy a telefonbeszélgetést követően, a váltásparancsnok kérdésére – ezeket a sértő jelzőket rájuk értette-e – Lengyel Zoltán igennel válaszolt, és tegező hangnemben megismételte a sértéseket.
Amikor a váltásparancsnok közölte Lengyel Zoltánnal, hogy azonosítása miatt előállítják, a politikus az indítvány szerint megpróbálta gépkocsijával elhagyni a helyszínt. Ezután alkalmaztak az intézkedő rendőrök testi kényszert, és eközben az egyik rendőr nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett Lengyel ütésétől. A dulakodást követően a rendőrök kihúzták az autóból, és megbilincselve vitték az I. kerületi rendőrkapitányságra.
Lengyel Zoltán az ügyben feljelentést tett a Budapesti Nyomozó Ügyészségen, hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás vétsége és más bűncselekmények miatt. Az ügyészség elrendelte a nyomozást, ám később megszüntető határozatot hozott. Lengyel saját elhatározásából, augusztus 15-én lépett ki a Fidesz-frakcióból, azóta függetlenként folytatja munkáját a Parlamentben.