Belföld

Nincs koalíciós kompromisszum

Több javaslat is van a koalíciós pártok asztalán az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvény módosítására. Az MSZP és az SZDSZ eddig nem tudott azonban mindkét fél által elfogadható, kompromisszumos megoldást találni.

A két párt az álláspontját ismertette a megbeszélésen – közölte Kökény Mihály. Mint mondta, “mindenféle javaslat az asztalon van”, de nem kívánt részletekbe bocsátkozni, illetve pártja álláspontját ismertetni. “Nagyon határozott álláspontja van az MSZP-nek” – fogalmazott.

Annyit azonban elárult, hogy a tervek között szerepel a szocialisták eredeti elképzelése is, amely szerint hét régióban lévő, állami tulajdonú pénztárrendszerhez kellene visszatérni.

Közös pont: elutasították a Fidesz álláspontját

A szocialista országgyűlési képviselő Horn Gábor SZDSZ-es ügyvivőhöz hasonlóan azt mondta, folytatják a megbeszélést. Belátható időn belül meg fogunk állapodni – hangoztatta.
Megjegyezte: a Fidesz azon álláspontja, hogy vonják vissza a törvényt, nem elfogadható, mert azt sugallná, hogy nem kell semmit sem csinálni.

A résztvevők délután öt óra körül úgy érkeztek, hogy már eleve kikerülték a miniszterelnök parlamenti dolgozószobája közelében lévő folyosón várakozó újságírókat. Az egyeztetés után a politikusok szintén az újságírók látókörét elkerülve távoztak, Horn Gábor telefonon csak annyit mondott a távirati irodának, hogy folytatják a megbeszéléseket.

Gyurcsány és Horváth is tárgyalt

Az MTI értesülései szerint a megbeszélésen a szabad demokratákat Kóka János pártelnök, Horn Gábor, Horváth Ágnes egészségügyi miniszter, Magyar Bálint és Gusztos Péter, az SZDSZ két ügyvivője képviselte.

Az MSZP részéről ott volt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, Kiss Péter kancelláriaminiszter, Szekeres Imre, az MSZP elnökhelyettese, Juhász Ferenc, az MSZP elnökhelyettese, Lendvai Ildikó, a párt parlamenti frakcióvezetője és Kökény Mihály, a parlament egészségügyi bizottságának elnöke, volt szakminiszter.

A már elfogadott társadalombiztosítási törvényről azért kezdtek ismét tárgyalásokat a koalíciós partnerek, mert a kormány a népszavazás eredménye után úgy döntött, azt felül kell vizsgálni.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik