Belföld

A BKV-dolgozók is kilépnek a szakszervezetből

Elégedetlenek a BKV-dolgozók, a bérmegállapodás óta eltelt két napban sokan kiléptek a szakszervezetekből, s még többen jelezték távozási szándékukat - nyilatkozta a szerdai Népszabadságnak Bartha Pál, a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezetének (TDFSZ) a béralku után lemondott alelnöke.

Gulyás László, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezetei Szövetségének (VTDSZSZ)elnökhelyettese a Népszavának ugyanakkor azt mondta, aligha lesz több lemondás, mert az összes többi érdekvédő eredményesnek tekinti a megállapodást.

Bartha Pál szerint a dolgozók csalódtak a menedzsmentben, mert nem védte meg őket Demszky Gábor főpolgármester támadásától, vagy ahogy Bartha fogalmazott: “mocskolódásaitól”. Az exalelnök állítja, a tárgyalások során megfélemlítették a dolgozókat – kirúgást, bércsökkentést helyeztek kilátásba -, a helyi vezetők közül többen is elmondták, utasítást kaptak arra, hogy mindenkit a sztrájk ellen hangoljanak – olvasható a Népszabadságban.

A lap emlékeztetett, hogy távozott a VTDSZSZ alelnöki posztjáról Nemes Gábor is. A volt alelnök a Népszabadságnak elmondta, hogy a kialkudott béremelés nagyon messze áll a követelésüktől, s csalódott, hogy társai az utolsó pillanatban feltűnően hirtelen “behódoltak”. Ráadásul – mondta – a bérfejlesztésre szánt pénz egy részét a pihenőidő csökkentésével, vagyis a buszsofőrök terhére teremti elő a vállalat vezetése.

A Népszavának Gulyás László, a VTDSZSZ elnökhelyettese ugyanakkor annak a véleményének adott hangot, hogy aligha lesz több lemondás. Gulyás azt mondta, a pihenők átszervezése ellenére is marad túlóra-lehetőség a buszvezetőknek.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik