Az OKF a tűzoltás, a mentés végrehajtásának szakszerűségét, a parancsnoki tevékenységet, a rádióforgalmazást, valamint a halálesetek, sérülések okait és körülményeit, illetve az állomány kiképzettségének, felkészültségének fokát vizsgálta.
A bizottság megállapította, hogy a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság (FTP) és a katasztrófavédelem jelentésében szereplő hiányosságok külön-külön nem vezettek volna a sérülések és a halálesetek bekövetkezéséhez, azonban a szabálytalanságok, a híradó ügyeleti tevékenység és a parancsnoki irányítás gyengesége, valamint tűzoltók beosztásukhoz képest való alulképzettsége, és ezek láncolata vezetett a három tűzoltó halálához, és a hét tűzoltó füstmérgezéséhez – mondta Dobson Tibor.
Lamperth Mónika önkormányzati miniszter múlt kedden, a parlament önkormányzati bizottsága előtt kérdésre válaszolva elismerte: nem kizárható, hogy az ügyben személyi felelősségre vonás is történhet.
Dobson Tibor, a katasztrófavédelem szóvivője kedden arról tájékoztatta a távirati irodát, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen K épületének pincéjében lévő lőtéren keletkezett tűzzel kapcsolatban lezárult vizsgálat eredményét az OKF főigazgatója megküldte a tűzoltóságot felügyelő önkormányzati miniszternek, és a vizsgálat eredményéről szerdán délelőtt, a Mogyoródi úti székházukban sajtótájékoztató keretében számolnak be.
Az MTI információja szerint a balesetben elhunyt három tűzoltó azért ment le a lőtéren lévő tűzfészekhez, mert nem volt egyértelműen tisztázva, hogy vannak-e még kimentésre váró emberek. Azt feltételezték, hogy a már kimentett három ember mellett más személyek is lehetnek a lőtéren.
Augusztus 8-én, a tűz keletkezésének éjszakáján elrendelt vizsgálatokra Tatár Attila altábornagy, az OKF főigazgatója 30 napos határidőt szabott.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság államigazgatási eljárás keretében vizsgálja a három tűzoltó halálának körülményeit, de hogy konkrétan mi okozta a tüzet egyelőre sem a rendőrség, sem pedig a fővárosi tűzoltóság nem tudta megállapítani.