Belföld

Felszámolási kérelmek az Auchan ellen

Több cég is bírósághoz fordult, mert az Auchan nem fizetett nekik a leszállított árukért. A bíróság egyelőre kivár, szakértők szerint azért, mert a francia cég sok embert foglalkoztat – olvasható a Figyelő legfrissebb számában.

Lavinát indított el az Auchan azzal, hogy egyik zöldség- és gyümölcsbeszállítójának nem fizette ki a megállapodás szerinti járandóságát. A beszállító sem tudta emiatt a vele üzleti kapcsolatban álló termelőknek átutalni a gyümölcs ellenértékét, s megkezdődött a felszámolása. A lánc azóta sem rendezte a tartozást, ezért a beszállító jogi képviselője tavaly szeptemberben a francia érdekeltségű kft. felszámolását kérte a Fővárosi Bíróságon.





Osztódással
Az Auchan Magyarország Kft. három önálló vállalkozássá alakul: az egyik a hipermarkettel kapcsolatos kereskedelmi tevékenységeket viszi tovább, míg a másik kettő a butiksorral, illetve a kereskedelmi fejlesztési területekkel kapcsolatos ingatlangazdálkodásra összpontosít. Az Auchan világszerte 346 hipermarketet, 631 szupermarketet és 269 üzletsort működtet és 165 ezer főt foglalkoztat.

Nincs egyedül, mert az idén február elsején a Debreceni Hús Rt., február 11-én pedig az Immobilia 1904 Vagyonkezelő Rt. kérte a hipermarket-lánc itteni leányvállalatának felszámolását. A Debreceni Hús Rt. mintegy 28 millió forint tőkét és járulékait, a kapuvári Immobilia pedig közel 106 millió forint tőkét és járulékait követeli – olvasható a Figyelő csütörtökön megjelenő számában.
Mostanra már legalább öt cég kérte az Auchan Magyarország felszámolását, de a Fővárosi Bíróság Gazdasági Kollégiuma egyelőre nem rendelte el az eljárás megindítását. Szakértők az elhúzódó döntést részben annak tulajdonítják, hogy a társaság nagy foglalkoztató, több ezer alkalmazottal.

Az Auchan vezetése egyelőre nem vallott színt a lánc szerződésben megjelölt fizetési határidőkön túli, azaz 30 napot meghaladó (áruszállításokból eredő) lejárt tartozásait firtató kérdésre, és arra, hogy tud-e a felszámolási kérelmekről.

Az Auchan Magyarország tekintélyes vállalkozás, amely tavaly a Mai Piac- AC Nielsen kereskedelmi toplistáján – saját adatai alapján 181,7 milliárd forintos forgalommal – a hetedik volt az itteni legnagyobbak között. A cég gazdálkodásának eredményét azonban nehéz megítélni, mert az Igazságügyi Minisztérium Cégnyilvántartási és Céginformációs rendszerében cégjegyzékszámán az elmúlt évekről nincs megjeleníthető mérleg.


A cikk teljes terjedelmében a Figyelő legújabb számában olvasható. 

Ajánlott videó

Olvasói sztorik