A hétfői ünnepélyen alapkőletétel alkalmából tartott sajtótájékoztatón Kolber István regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter emlékeztetett arra, hogy a kormányprogram egyik kiemelt területe a fürdők rekonstrukciója.
Herman von Treskow, a Kempinski Hotel Adlon Berlin vezérigazgatója újságírói kérdésre válaszolva közölte, hogy ez az első gyógy- és wellness komplexum Magyarországon, amelyet a Kempinski üzemeltet, és ezen a területen további tervei is vannak a társaságnak.
A Rác Termál Hotel&Spa projekt tulajdonosa és koordinátora a Rác Nosztalgia Kft., amely 25 százalékban a fővárosi önkormányzat tulajdonában lévő Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Rt., 75 százalékban pedig Valkó Csaba és Prekuta Bálint tulajdona.
Valkó Csaba, aki a Rác Nosztalgia Kft. ügyvezető igazgatója is, elmondta, hogy a közel ötmilliárd forintos beruházáshoz 750 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaptak a Turisztikai Hivatalon keresztül. A beruházást így 55-60 százalékban hitelből finanszírozzák és a 15 éves működés után a hitel 25 százalékát kell egy összegben visszafizetni. A lassú megtérülés a török fürdő rekonstrukciójával függ össze – tette hozzá.
Az eredeti tervek alapján állítják helyre a fürdőt, és a jelenlegi 1754 négyzetméterről 4400 négyzetméterre növelik a medencék összterületét. A vízellátást a Mátyás- és a Nagy Forrás biztosítják. Az ötcsillagos luxusszálloda 55 szobás lesz.
A projekt második szakaszában, további mintegy kétmilliárd forint beruházással, siklót építenek a Rác Fürdőtől a Citadelláig. Az engedélyezési eljárás már folyik.
Demszky Gábor főpolgármester az alapkőletétel alkalmával elmondta, a főváros nemcsak utakat épít, víz- és csatorna-beruházásra költ, hanem olyan intézmények létrehozására is, amelyben “jól érezzük magunkat”.
A Budapest első kerületében lévő komplexum beruházásának megkezdése alkalmából a kerületi polgármester, Nagy Gábor Tamás reményét fejezte ki, hogy a terület nem lesz “túlhasznosított”, és a megépítendő sikló csökkenti majd a turistabuszok forgalmát.