A miniszter szerint a magyar szoftveripar jelenlegi évi 150 millió dolláros termelése öt éven belül akár egymilliárd dollárra is nőhet. “A bruttó hazai termék 1 százalékos növekedését adhatná az informatikai szektor” – mondta Kóka az MTI értesülései szerint.
Kóka a múlt heti koreai tárgyalások kapcsán jelezte, hogy a két ország – a hardvergyártásban erős Korea és a szoftverfejlesztésekben élen járó Magyarország – jobb együttműködésre fog törekedni a jövőben.
További együttműködési terület lehet a két ország között a gyógyszeripar. A magyar gyógyszerkivitel fellendítése érdekében a magyar küldöttség kérte a magyar gyógyszerek regisztrációjának könnyítését. Kóka János kifejtette, hogy az informatika és a gyógyszeripar exportjának erősödésével javulhatna a magyar kivitel. A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) adatai szerint amíg a Koreába irányuló magyar kivitel 86,6 millió dollárt tett ki tavaly az első 11 hónapban, addig a behozatal 816 millió dollárt tett ki ugyanebben az időszakban. A miniszter hozzáfűzte, hogy a látszólagos aránytalanságot tompítja a reexport, ami Magyarországról feldolgozott termékek formájában visszakerül Koreába.
Kóka jó esélyt lát az elmúlt időszakban visszaesett koreai befektetések után a befektetési kedv újbóli felélénkülésére. A GKM adatai szerint az eddig megvalósult koreai befektetések összértéke meghaladja a 300 millió dollárt, amelynek eredményeként ma 27 koreai vállalkozás működik Magyarországon. A gazdasági tárca vezetője példák említése nélkül bizakodóan nyilatkozott arról, hogy a “csőben lévő” és “gondolkozás alatt” álló koreai befektetések hamarosan újra Magyarországra jönnek és munkahelyeket teremtenek. Jelenleg az összes megvalósítás alatt álló külföldi befektetés értéke 180 milliárd forintot tesz ki Magyarországon, s ezek a projektek 8 ezer új munkahelyet teremtenek.