Belföld

Bizalmat kapott az új cseh kormány a parlamentben

Kedden késő este a cseh parlament alsó háza bizalmat szavazott Stanislav Gross miniszterelnök új kormányának, amely a 2006. évi választásokig vezetheti az országot.

A 200 képviselőből álló alsóházban 101-99 arányú támogatást kapott a kormány és ezzel véget ért a két hónapja tartó politikai válság, miután az előző kormány júniusban lemondott az Európai Parlamenti választásokon nyújtott gyenge szereplése miatt.

Az új kabinetet ugyanaz a három párt alkotja, mint az előzőt és várhatóan folytatja a mérsékelt költségvetési reformot, aminek a célja az euró bevezetése 2010-ig.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik