Hajdu György vezérigazgató hangsúlyozta, hogy szervezésük eredményeként a tavaly április óta tartó rekonstrukció első ütemében semmilyen zavart nem okozott a szemétártalmatlanításban a felújítás alatt lévő két kazán hiánya.
A vezérigazgató közölte, hogy a szemétkezelés nemzetközi világszervezete (ISWA) elnöksége nemrég budapesti ülésén világszínvonalúnak minősítette a húszmilliárd forintos felújítást. Ezáltal a korábbi 350 ezer tonnával szemben évi 420 ezer tonna szemetet tudnak majd úgy elégetni, hogy a korszerű füstgáztisztítók segítségével az engedélyezettnél jóval kevesebb káros anyag jut majd a levegőbe.
Az rt. szakemberei elmondták, hogy a tervek szerint a jövő év végén záruló rekonstrukcióval további húsz évig korszerűen üzemelhet az 1982-ben épült égető. Bánhidi János főmérnök felhívta a figyelmet arra, hogy az elmúlt tíz évben megtakarítottak egy rekonstrukciót azáltal, hogy 2002-ben kötötték meg a felújítási szerződést. Az ezredforduló táján szigorodtak ugyanis az üzemelési előírások. Így ha az 1990-es években felújították volna az égetőt, akkor a megváltozott szabályok miatt ismét át kellene építeni.
A főmérnök kitért arra is, hogy a korábbinál jelentősen megváltoztatott technológia révén Európában az egyik leggazdaságosabb módon, szennyvízmentes eljárással sikerül elérniük azt, hogy egy tonna hulladékból a korábbinál több energiát állíthatnak elő. A rekonstrukció révén az égetőmű egy része, például a turbinarendszer a régi technológiájú marad, az egész villamos-irányítás viszont megújul.
A rekonstrukciót végző német cég képviselője elmondta, hogy éves szinten 94 százalékos rendelkezésre állást terveznek a négy kazánnál, amely műszakilag képes lenne arra is, hogy az általuk javasolt hatezer óra helyett akár ezer órával többet működjön évente. Közölte azt is, hogy a másik két kazán próbaüzemelése a jövő év nyarán megkezdődhet. Így a szerződésüknek megfelelően az év végéig biztosan befejezik vállalt munkájukat.