Parragh László a költségvetés legnagyobb problémájának az alacsony hatékonyságot és a túlfoglalkoztatást nevezte. Az elmúlt évben 30-60 ezerrel nőtt a költségvetés környezetében foglalkoztatottak száma. A kamara elnöke szerint elengedhetetlen, hogy az államigazgatásban dolgozók száma 50-70 ezerrel csökkenjen. Ez évente 120-170 milliárd forintos bérköltség-megtakarítást jelentene. A racionalizálást azonnal meg kellene kezdeni – sürgette Parragh László.
A kamara szerint indokolt az áfa normálkulcsának öt százalékpontos lefaragása, a sávok újragondolása. Ezt indokolja az is, hogy az uniós csatlakozással együtt megszűnik a nullakulcsos áfa. Az MKIK javasolja, hogy az autópályát használó fuvarozók visszaigényelhessék az üzemanyag jövedéki adójának meghatározott hányadát.
A fejlesztésitartalék-képzésnél a kamara a százalékos mérték megemelését javasolja, valamint azt, hogy választható legyen, az adómentes fejlesztés összegét a százalékos kulcs vagy az abszolút összeg alapján határozza meg a vállalkozás. Parragh László szerint az exportorientációt jól szolgálná a kamarák bevonása a kereskedelemfejlesztés intézményrendszerébe.
A forint árfolyamának kívánatos alsó határát eurónként 250–255 forintban határozta meg a kamara elnöke. Fontosnak nevezte, hogy a monetáris és a gazdaságpolitika mielőbb visszaállítsa hitelességét a befektetők bizalmának visszanyerése érdekében.