[MTI-Eco] Három millió utas életét keserítette meg szerdán Londonban a metró alkalmazottainak 24 órás sztrájkja. A metró dolgozóinak jelentős többsége nem vette fel a munkát a legnagyobb közlekedési szakszervezet, az RMT és a vonatvezetőket tömörítő ASLEF szakszervezet együttes sztrájkfelhívására. A metrót üzemeltető London Underground (LU) vállalat emiatt szinte a teljes hálózaton kénytelen szüneteltetni a közlekedést. A két szakszervezet vezetői személyes jelenlétükkel is erősítik a metróállomások bejáratainál felállított sztrájkőrségeket. A két szakszervezet a metródolgozók jövő évi bérköveteléseit akarja nyomatékosítani a munkabeszüntetéssel. A vállalatvezetés csak három százalék béremelésre hajlandó, a szakszervezetek 5,7 százalékos emelést sürgetnek. A két fél között az elmúlt hetekben folytatott valamennyi tárgyalás eredménytelenül zárult. A szerdai sztrájkot egy hét múlva újabb 24 órás munkabeszüntetés követi, ha addig sem állapodnak meg. A sztrájk kora reggel óta hatalmas fennakadásokat okozott London közlekedésében. Mivel csupán tizenöt szerelvény indult útnak a több száz kilométeres hálózaton, a főváros forgalma a közutakra terelődött. A fővárosba vezető főútvonalak bedugultak, mert a bejárók többsége gépkocsin próbált eljutni munkahelyére. A busztársaságok nem voltak hajlandók többletjáratok üzemeltetésére, csak a Temzén közlekedő átkelőhajók számát növelték a nap folyamán. A sztrájkfelhívás szerda este nyolc óráig szól, de az előző hasonló munkabeszüntetések azt mutatják, hogy csak másnap délelőttre áll helyre a normális közlekedés a brit fővárosban.
Ajánlott videó
- 11:08 Nem lehet többé gyűlölködő plakátokat kitenni
- 11:06 A hőség elől vízbe menekülők tucatjai fulladtak meg Franciaországban
- 11:02 Javíthatatlan hibára bukkantak több iPhone-ban és iPadben
- 11:01 A parlament elfogadta az EU‑s pénzekhez vezető törvénycsomagot
- 10:56 Ismét teljesen leállt a Dunaferr, végső leépüléstől tartanak a Vasasnál
- 10:50 Elfogadták a médiatörvényt, pár napjuk van csak a közmédia vezetőinek
- 10:43 Orbán családjáig is elérhet a Tisza elszámoltatása – mondta a 24.hu-nak a San Diego-i egyetem korrupciókutatója
- 10:41 Villámlással közelítő vihar leparancsolta a pályáról a kolumbiai válogatottat
- 10:33 Új nyomokat találtak a 3I/ATLAS csillagközi objektum eredetével kapcsolatban
- 10:28 „Rendszerváltóknak szeretettel” – Bödőcs Tibor új videójában műhassal definiálja a fasizmust
- 10:20 G7: A NER-közeli cégek járhatnak jól az óriásplakátok budapesti betiltásával
- 10:19 Szabó Győző: Én nem fogok megöregedni
- 10:19 Így kerülhetnek csapdába a nyugdíjasok: ingyenes bemutatóból 700 ezres követelés
- 10:06 Quentin Tarantino Kyle Minogue-gal forgat
- 10:03 „Egy baba az egész életedet jelenti” – elhatárolódott érzéketlen kolléganőjétől a francia L'Équipe
- 05:30 Kvíz: Emlékszel, mik voltak a 2010-es évek legnagyobb slágerei?
- 08:16 Vitézy: A Megafon és a Magyar Nemzet bolondot csinált magából
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 06:16 Az osztrák kapitányt dühítette, hogy megadták Messi történelmi gólját
- 07:58 Majka az X-Faktor új mentoráról: Olyan, mintha a kislányom lenne
- 04:23 Vikingevezés a felsőfokon: Haalandék is rácsatlakoztak a vb legmenőbb szurkolására
- 00:53 Váratlan fejlemény: szüneteltetik az új Újpest-stadion építését
- 04:40 Ezért támadta meg Hitler Sztálint
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
