Belföld

Üzenet a frontról CD-ROM (készítette: Multi M Stúdió)

A Hadtörténeti Múzeum archívumában található I. világháborús képeslapok örökségünk fontos részét képezik.

Korunk új technikájával, a multimédiával, CD-ROM változatban is lehetőség nyílik megcsodálni ezt a gyűjteményt azoknak, akik személyesen nem tehetik meg.

A Monarchia nagy háborúja
levelezőlapok tükrében
1914-1918

A Hadtörténeti Múzeum archívumában található I. világháborús képeslapok örökségünk fontos részét képezik. Korunk új technikájával, a multimédiával, CD-ROM változatban is lehetőség nyílik megcsodálni ezt a gyűjteményt azoknak, akik személyesen nem tehetik meg. Az eredeti világháborús képeslapok, fotók, festmények sokszínűsége, mesteri kidolgozottsága a CD-ROM formában is tükröződik. Átérezhetjük, az egykori eseményeket, akár otthonunkban is. Tartalmát tekintve a gyűjtemény felöleli az I. Világháború teljes valóságát. Kézzel festett képeslapok, szénrajzok, tusrajzok, festmények idézik fel azt a hangulatot, ami abban az időben jellemezte a katonák, hozzátartozóik érzéseit és a hadvezérek, királyok véleményét a háború kimeneteléről. A multimédia segítségével élvezhetjük ezt a páratlan gyűjteményt, a kor hangulatát tükröző zenei aláfestésekkel, szabadkézi grafikai elemekkel, szépia effektus technikával készített háttérrel. Sok kézzel írt levél, melyet a frontra érkező és ott harcoló katonák családtagjaiknak írtak, narrátor segítségével megelevenednek.
Különlegességei közé tartozik a (papír híján) nyírfakéregre írt levél, melyet az otthoniaknak küldött egy harcoló katona. A képeslapok 18 témakört ölelnek fel. A CD a háború sikerébe vetett hitet tükröző lapokkal köszönti a látogatót, majd a hadszínterek, a tábornokok, az ellenségről alkotott vélemények, és a háború végét jelző veszteségek és sebesültszállító vonatok megrendítő képeivel búcsúzik. A Multi M Stúdió, mint a CD-ROM elkészítőjének célja, közelebb hozni ezeket a fontos alkotásokat az érdeklődőkhöz, és interaktív barangolást biztosítani magyar és német nyelven.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik