Mivel három duó indult összesen, már biztos medáltulajdonosként vághatott neki a döntőnek a magyar páros, amely az öt, alapvetően szépen kivitelezett ugrására 279,48 pontot gyűjtött, ez azonban kevésnek bizonyult a német (290,01), és még inkább az aranyat kiérdemlő orosz (314,70) riválisokkal szemben.
Így is dicséretes a magyar duó teljesítménye, amely tavaly Barcelonában világbajnoki 10. volt, a 2012-es eindhoveni kontinensviadalon a hatodik, a 2013-as rostocki Eb-n pedig az ötödik helyet szerezte meg, vagyis pályafutásuk eddigi legnagyobb sikere a mostani, berlini dobogós pozíció.
Fotó: MTI/EPA
Haász Katalin csapatvezető elárulta, a fináléra megpróbálták a lehető legjobb állapotba hozni Reisingert, mivel a selejtezőben egy ugrásnál megsérült a karja, de a rándulás ellenére vállalta a szereplést.
“A toronyugrás eleve veszélyes műfaj, itt azért tíz méter magasból érkeznek a vízbe a versenyzők, könnyen meg lehet sérülni, lásd Zsófi friss esetét – mondta Haász Katalin. – Ráadásul a technikai tudás mellett ide kell az állóképesség, mert fizikailag is megterhelő ilyen magasságból végrehajtani a sorozatugrásokat. Roppant nehéz továbbá összehangolni a két ugró mozgását, hogy valóban szinkronban legyenek egymással. Mindez magyarázza, mért indultak ilyen kevesen, de egyébként is úgy hat-hét páros tartozik a nemzetközi élmezőnyhöz, köztük az immár Európa-bajnoki érmet is kiérdemelt Kormos, Reisinger duó.”
A kettős az eddig 1 aranyból, 5 ezüstből és 6 bronzból álló gyűjteményt gyarapítva tovább a magyar műugrósport 13. Eb-medálját szerezte.