Barca: száz!

barcelona (fc barcelona, )

Elérte a 100 pontos határt a Barcelona a Primera Divisionban: a katalánok a Malagát intézték el az utolsó meccsükön.

Fotó: AFP

Eddig egyetlen csapat mondhatta el magáról, hogy 100 pontot gyűjtött be az idény során, vagyis a megszerezhető 114 egység  87,72 százalékát: a 2011-2012-es idényben a Real Madrid.

A Blancókhoz most felzárkózott a Barcelona is, ugyanis a gránátvörös-kékek szintén 100 ponttal zárták a Primera Divisiont, köszönhetően annak, hogy a zárófordulóban a Malagát nagyon simán megverték.

A hazaiak már a 4. percben vezetést szereztek David Villa révén, majd a folytatásban Fabregas és Montoya is betalált, így 16 perc után már 3-0-t mutatott a Camp Nou eredményjelzője.

A szünet után Iniesta is feliratkozott a gólszerzők közé, ezzel négyre nőtt különbség a két alakulat között, amit Morales az 56. percben állított vissza háromra.

A vége 4-1 maradt, így csont nélkül hozta az utolsó meccseket is a Barcelona, a bajnoki címtől függetlenül, míg a Malaga az EL-indulásért folytatott versenyben alulmaradni látszik, hiszen ha a Betis legyőzi a Levantét, a sevillaiak lesznek ott az európai kupaporondon.

Eredmény – Primera Division, 38. forduló

Barcelona – Malaga 4-1 (3-0)
Gólszerzők: Villa (4.), Fabregas (14.), Montoya (16.), Iniesta (52.) illetve Morales (56.)