Mivel az országos sztrájk hatásai igen eltérőek lehetnek egyes megyékben, egyes településeken, ezért az Oktatási és Kulturális Minisztérium szerint nem célszerű egységes miniszteri intézkedés kiadása az iskolaszünetről.
Lapunk információi szerint a Budapesti Közlekedési Zrt-nél működő 32 szakszervezet közül 6 csatlakozott a december 17-i, üzemkezdettől 9 órán át tartó sztrájkfelhíváshoz. Ez viszont elég lehet ahhoz, hogy az egész főváros közlekedése megbénuljon, mert olyan döntések meghozatalára kényszeríti a céget, amitől gyakorlatilag a BKV egésze leáll.
A nagykörúti és pesti villamosok valószínűleg folyamatosan járni fognak. Ezek a vonalakon nagy torlódásokra lehet számítani, de ettől még folyamatos maradhat a közlekedés.
A metrókban azonban komolyabb fennakadásra lehet számítani, ugyanis a földalatti közlekedésre a megszokottnál jóval nagyobb nyomás nehezedik majd. A forgalom biztonsága érdekében azonban a szabályok nem teszik lehetővé, hogy az utasok összezsúfolódjanak az alagutakban, ezért a biztonsági szolgálat éppen a legkritikusabb időszakokban kényszerül majd lezárni az állomások bejáratát.
A két legjelentősebb, a tavalyi és az idei sztrájkfelhívásokban is hangadóként jelen lévő szervezet, a Cinkota Autóbusz és a Fürst Sándor Autóbusz Szakszervezet egyenként 900-900 taggal rendelkezik, de ők adják a fővárosi buszközlekedés gerincét, a 7-es buszcsaládot, Észak-Pesten és Dél-Budán pedig a rövidebb járatok egy részét.
Csatlakozott a sztrájkhoz a 103 fős Trolibusz Dolgozók Független Szakszervezete, és a Budai Független Villamos Szakszervezet 184 tagja is.