Belföld

Az FTC érdekében Kubatov Gábor kész lenne hátrébb lépni

Mohos Márton / 24.hu
Mohos Márton / 24.hu
Az elveszített választás után igen bizonytalan jövőképet vázolt fel.

A Ferencváros elnöke, a Fidesz volt pártigazgatója, alelnöke még nem tudja pontosan, miként érinti klubját a kormányváltás. A Blikknek Kubatov Gábor azt mondja: jó viszonyt ápol az új sportállamtitkárral. Kálnoki Kis Attilával nyáron találkozik, akkor tisztázni tudják a fő irányokat. Szerinte nem lehet pénzben kifejezni, mennyit veszít a Fradi a Tisza Párt győzelmével, mert sok minden mozog a klub költségvetésében, így nem tudni, mi lesz a „magyarszabállyal”, a tévéközvetítési jogokból befolyó összeg elosztásával, a Szerencsejáték Zrt. vagy az MVM támogatásával.

Az biztos, hogy a labdarúgóknál csökkenteni kell a játékoskeretüket, a bérköltségeket. Kubatov Gábor szerint a Ferencváros többi szakosztályánál nem lesz gond, a Fradiváros rendőrségi vizsgálatáról azt mondja: az kiváló projekt volt, talán a legnagyobb fájdalmuk, hogy nem hajthatták végre, de a Fradivárosra

fordított pénz minden fillérje a Ferencvárosban van, méghozzá pont úgy, hogy a magyar állam az adott támogatást nekünk megadta.

Szerinte ebből sem neki, sem a felügyelőbizottságnak vagy a Fradi vezetésének nem lesz problémája. Kubatov Gábor ősszel a tisztújító kongresszuson várhatóan újra indul az FTC elnöki posztjáért, de ha a klubnak az lenne az érdeke,

hogy olyan tulajdonos, olyan szponzor, olyan ember kerülne ide, aki méltó erre a posztra,

természetesen hátrébb tudna lépni. A megélhetése miatt nem aggódik, sok ajánlata, érdekes ötlete van. Más pártot szolgálni nem akar,

pedig lenne politikai lehetőség is,

így egyelőre kivár.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik