Sport

„A színpadon átvehető váza kevésbé számít” – az úszószövetség is kiakadt az Év Sportolója-gála miatt

Derencsényi István / MTI
Szokolai László (középen) ünnepel Rasovszky Kristóffal a Dohában szerzett világbajnoki aranyérem után.
Derencsényi István / MTI
Szokolai László (középen) ünnepel Rasovszky Kristóffal a Dohában szerzett világbajnoki aranyérem után.

Nem csillapodnak a kedélyek az Év sportolója-gála körül. A hétfőn tartott esemény előtt is már komoly vita alakult ki arról, hogyan fordulhatott elő az, hogy Virth Balázs, Milák Kristóf korábbi edzője nem került be a legjobb edzők tízes listájára, a Magyar Úszó Szövetség elnöke, Wladár Sándor odáig ment, hogy történelemhamisítást emlegetett ennek kapcsán.

Mindezek után talán nem is olyan meglepő, hogy a díjazottakkal sem értett egyet mindenki. Az év csapatának az Európa-bajnoki bronzérmes női kézilabda-válogatottat választották, mire a Magyar Vízilabda Szövetség úgy reagált, náluk a bajnok, kupa- és Bajnokok Ligája-győztes Ferencváros férfi pólócsapata, valamint a világbajnoki ezüstérmes női vízilabda-válogatottat illeti ez a cím.

A legjobb edzőnek a kézisek kapitányát, Golovin Vlagyimirt választották, amire válaszul pedig az úszószövetség Facebook-oldalán jelent meg egy felháborodott bejegyzés, amelyben arra hívták fel a figyelmet, hogy Szokolai László tanítványai halmozták a kiemelkedő eredményeket nyílt vízi úszásban.

Szokolai László 2024-ben négy világversenyen négy bajnoktól kapott ölelést és készült velük közös fotó: a dohai vb-n Rasovszky Kristóf, a belgrádi Eb-n Betlehem Dávid (és a váltóban Rasó is), a párizsi olimpián Rasovszky Kristóf, a rövidpályás vb-n Sárkány Zalán lett aranyérmes, hogy a többi medáliáról ne is beszéljünk. […] Ezeknek van igazi súlyuk, a színpadon átvehető váza kevésbé számít

– olvasható a bejegyzésben.

A történet itt nem ért véget, mert a Nemzeti Sport szerdai számában megjelent egy jegyzet a főszerkesztő-helyettes, Deák Zsigmond részéről, amelyben bár nem nevesíti, de alighanem az úszószövetségre gondolt, amikor azt írta, hogy „ez is egy játék, amelyiket élvezni kell, s nincs benne győztes vagy vesztes, legfeljebb egy-egy első az egyenlők között. Van, aki hasonlóan gondolja és elegánsan fogadja a mindenkori sorrendet, s van, aki hőbörög. Szinte sosem a sportoló, az edző. Az mindenesetre minimum érdekes, hogy egy olyan sportág, amely bizonyos kategóriában arat, s a díjátadók között felülreprezentáltak a képviselői, akiknek a meghívására sokat költöttek a szervezők, egy másik kategória vélt sérelmei miatt hivatalos honlapján minősíthetetlen hangnemben alázza a rendezvényt. S vele bizony, ha nem venné észre, épp saját klasszisait”.

Golvin Vlagyimir végül 291 ponttal előzte meg Szokolai Lászlót a Magyar Sportújságírók Szövetségének szavazásán, amelyen idén 541-en voksoltak.

Kapcsolódó
Kele János: Vásári giccs, üres mutatványszám, a sportolók kiárusítása – erről szól az Év Sportolója-választás
Mi értelme objektívnek hazudott versenyt hirdetni vízilabdázó és kajakos, futballista és taekwondós, úszó és öttusázó között? Szabad-e olyan „versenybe” kényszeríteni egy élsportolót, amit nem nyerhet meg? És van-e ötszáznál is több magyar sportújságíró, aki megalapozottan dönthet arról, ki érdemli meg az Év Sportolója-díjakat?

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik