Az első szakaszt követően a kerékpározásra egy ötfős csoport ment el, de a következő hetesben ott volt Lehmann és Kiss is. Ez a csoport csakhamar felzárkózott, majd további két triatlonos – az egyik Dévay volt – csatlakozott hozzájuk.
A futás elejénél némileg szétzilálódott az élcsoport, Lehmann diktálta a tempót és Kiss is ott volt az első nyolcasban. Aztán érkeztek a lemaradók, de Dévay nem tudott visszazárkózni.
Az élen haladók fokozták a tempót, többen leszakadtak. Kiss sokáig bírta, de amikor már csak heten voltak, ő is lemaradt. Lehmann viszont nagyon is jól bírta a tempót, a végére a francia Yanis Seguinnel és a norvég Casper Stornesszal hárman maradtak,
„Csodálatos dolog kimondani, hogy Európa-bajnok lettem. Még próbálok magamhoz térni, brutálisan kemény volt a verseny, különösen az utolsó 500 méter.
Az ájulás szélén voltam, mindent kiadtam magamból.
Az úszás nem úgy sikerült, ahogy terveztem, a bringán is kerestem önmagam és bár az élről kezdtem, még a futás elején sem voltam a legfrissebb, de nagyon motivált voltam. Mindig próbált valaki elszakadni, ezért rángatós volt a futás, én is többször próbálkoztam, mert nagyon akartam a győzelmet, de folyton visszazárkóztak. Az utolsó 500 méteren egy mindent eldöntő rohamot indítottam, a végéig hátra sem néztem, csak mentem” – idézte Lehmannt a Magyar Triatlon Szövetség hírlevele.
Lipták Tamás, a hazai szövetség szakmai igazgatója korábban az MTI-nek elmondta, Lehmann-nak az éremszerzés lesz a célja, és elsősorban a legfényesebbet célozza meg. A 25 éves tiszaújvárosi sportoló az olimpián 11. lett úgy, hogy az úszás nem alakult jól a számára. Lehmann két éve negyedik volt a müncheni Eb-n, tavaly pedig hatodik a duatlonként megrendezett madridi kontinensviadalon.
A női mezőnyben nem volt magyar induló.