A megalapozott gyanú szerint a férfi március 20-án délután követett egy 13 éves lányt egy csepeli társasház liftjébe. Annak elindulását követően a terhelt kézzel felfeszítette a felvonó ajtaját azért, hogy az megálljon. Ezt követően kérdezgetni kezdte a megrémült gyermeket, majd azzal fenyegette meg, hogy ha nem mutatja meg a bugyiját, megszurkálja őt. A kislány ennek nem tett eleget, ezért a férfi megragadta a torkát és továbbra is késeléssel fenyegette őt. Amikor a gyanúsított engedett a szorításon, a kislány azonnal segítségért kiabált és megnyomta a lift segélyhívó gombját. Amint a felvonó ajtaja kinyílt, a férfi elmenekült.
Nem sokkal később egy 12 éves lány után ment be az egyik csepeli társasház lépcsőházába és nemi vágyának felkeltése céljából a sértettet hátulról fogdosta. A lánynak rövidesen sikerült gyorsan felfutnia a lépcsőn, ahova a gyanúsított már nem követte.
– A férfi cselekménye bizonyítottság esetén két rendbeli tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntett kísérlete megállapítására lehet alkalmas. Az ügyészi indítvány is rögzíti, hogy a gyanúsított utóbbi cselekményének minősítése szeméremsértés bűntetteként is minősülhet. A tényállás tisztázása és a pontos büntetőjogi minősítés megállapítása a további nyomozás feladatát képezi – írta közleményében a Fővárosi Törvényszék.
A rendelkezésre álló adatok alapján a gyanúsított állandó, bejelentett lakóhellyel nem rendelkezik, egzisztenciális körülményei rendezetlenek, s nem rendelkezik munkavégzésből származó jövedelemmel sem.
A terhelt bizonytalan személyi körülményeit, a cselekmények jelentős tárgyi súlyát, valamint a – terhelt előéletét is figyelembe véve – kiszabható büntetés mértéke megalapozottá teszik a szökés, elrejtőzés veszélyét. A gyanúsított korábban több alkalommal volt elítélve, részben a jelenlegihez hasonló jellegű, erőszakos-szexuális bűncselekmények körébe tartozó cselekmények miatt. Emiatt a gyanúsított – tettének bizonyítottsága esetén – erőszakos többszörös visszaesőnek minősül. A bíróság megállapítása szerint a terheltre a hosszú tartamú szabadságvesztés sem hatott visszatartó erővel, mivel egy héttel szabadulása után vált az eljárás szerinti ügy gyanúsítottjává. Esetében megalapozottan feltehető, hogy kényszerintézkedés hiányában újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményeket követne el.A bíróság enyhébb kényszerintézkedés elrendelésére – az objektív és szubjektív okok hiánya miatt – nem látott lehetőséget, a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célokat kizárólag letartóztatással látta biztosítottnak – fejtette ki a törvényszék.
A végzés nem végleges.