Belföld

Akkumulátorgyártásról szóló kurzust indít az Óbudai Egyetem

Ivándi Szabó Balázs / 24.hu
Ivándi Szabó Balázs / 24.hu

Autóipari Li-ion akkumulátorok gyártása elnevezésű tantárgy oktatása kezdődött meg az Óbudai Egyetemen, hamarosan pedig speciális szakirányra is jelentkezhetnek a mérnökhallgatók.

Az egyetem az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta, a képzést a Samsung-SDI-vel együttműködve indítják, a gyakorlati ismeretek megszerzéséért az oktatásban szerepet vállalnak a vállalat mérnökei is, valamint ösztöndíjprogramot és szakmai gyakorlat lehetőségét is biztosítanak a gödi gyárban.

Tudatták:

a diákok 2023 tavaszi szemesztertől az angol oktatási nyelvű „Manufacturing of automotive Li-ion batteries” elnevezésű tantárgy részeként sajátíthatják el a gyártásban végzendő mérnöki munkához nélkülözhetetlen ismereteket.

A tantárgyat jelenleg az egyetem Bánki Donát gépész és biztonságtechnikai mérnöki képzésben részt vevők, az őszi félévtől pedig már a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar hallgatói is felvehetik.

Magyarország 2030-ra megtízszerezné akkumulátorgyártási kapacitását: Orbán Viktor tusványosi beszédében elmondta, hogy pillanatokon belül abszolút értékben a világ harmadik legnagyobb akkumulátorgyártójává válhatunk. A közelmúltban a dél-koreai Samsung, LG és SK, valamint a piacvezető kínai CATL is beruházást jelentett be hazánkban, a beruházási költségek 10 százalékát a magyar állam állja. A 3000 milliárdos debreceni gyár Magyarország eddigi legnagyobb, zöldmezős működőtőke-beruházása.

Kapcsolódó
Akkumulátorgyárak: megbízhatunk a hatóságokban?
Szakértők segítségével mutatjuk be, hogy milyen szempontokat kellene figyelembe venni az akkumulátoripari projektek során, illetve hogy ezek közül melyek sérülhetnek itthon.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik