Két búvárnak sikerült felvételeket készítenie egy ritkán látható állatról, egy élő óriáskalmárról Japán nyugati partjainál – írja az AFP.
Tanaka Joszuke és felesége, Miki Tojókában üzemeltet egy búvárcéget. A párost egy horgászfelszerelés-kereskedő értesítette az állatról, amelyet egy öbölben figyelt meg.
A búvárok csónakba szálltak, és meg is pillantották az egyedet a part közelében. Tanaka Joszuke szerint az óriáskalmár igen lassan mozgott, betegnek tűnt, bőre pedig elkezdett leválni a testéről.
Az óriáskalmárok meglehetősen titokzatos állatok, életmódjuk és elterjedésük nem igazán ismert. Japán közelében bizonyosan jelen vannak, hiszen ebben a régióban örökítették meg először a fajt természetes környezetében, és időnként maradványok is előkerülnek az ország partjain.
Az óriáskalmárok a tengerek mélyén fordulnak elő, és bár méretük alapján csúcsragadozónak tűnhetnek, valójában vannak ellenségeik. A partra sodródó tetemek alapján a nagy ámbráscetek előszeretettel vadásznak a fajra, és a ceteken is megfigyeltek már olyan sérüléseket, amelyeket védekező kalmárok okozhattak.
(Kiemelt képünk illusztráció.)