A vádhatóság szerint ugyanis a PKKB minden törvényes feltétel nélkül zárta ki a nyilvánosságot, amikor a harmadrendű vádlott nagy sportmúltjára és gyermekeire hivatkozott. Ezzel kapcsolatban a másodfokú bíróság álláspontja az volt, hogy bár helytelen a nyilvánosság fenti okokból való kizárása, de miután a zárt tárgyaláson elhangzottakat később a nyilvános tárgyaláson ismertették, ez nem tekinthető hatályon kívül helyezési oknak. Az eljárás adatai szerint 2004. október 14-én egy fővárosi, XVII. kerületi ingatlanba egyhetes rendőri megfigyelés után behatoltak a nyomozók, és a pincében vadkenderültetvényt találtak. A helyszínen tetten érték és elfogták Farkas Károly másodrendű vádlottat, valamint Németh Pál elsőrendű vádlottat.
A nyomozás során a rendőrség azt közölte, hogy a sok milliós ráfordítással kialakított szellőző-, párologtató- és világítóberendezéssel felszerelt helyiségekben végrehajtott házkutatás során több ezer tő vadkendert találtak. Ilyen nagy mennyiséget a fővárosban addig még nem derített fel a rendőrség. 2004 októberétől mindhárom vádlott több mint egy évet töltött előzetes letartóztatásban. Az eljárás során az első- és a másodrendű vádlott nem tagadta, hogy kábítószert termesztett. A vád Farkas Péter esetében is jelentős mennyiségű kábítószer tartása, termesztése volt, ám a vádlott tagadta bűnösségét, és erre a bíróság szerint az eljárás során nem is volt megfelelő bizonyíték.
Az 1992-ben, a barcelonai olimpiai játékokon aranyérmet nyert Farkas Péternek már több büntetőügye is volt. Egy alkalommal hivatalos személy elleni erőszak, valamint közúti veszélyeztetés miatt jogerősen felfüggesztett szabadságvesztésre és pénzbüntetésre ítélte a Főváros Bíróság.