Belföld

Felszámolják az Ipoly Bútort

Adósságai miatt felszámolják a balassagyarmati Ipoly Bútorgyárat. A hitelezők ezidáig 308 millió forintos követeléssel jelentkeztek. A gyár 59 dolgozójának már ki is küldte az értesítést a csoportos létszámleépítésről.

Balázs Miklós, a felszámolást végző salgótarjáni Novent Kft. vezetője elmondta: az Ipoly Bútorgyár Zrt.-nél nincsenek meg a termelés folytatásának feltételei, ezért megkezdte a csoportos létszámleépítést, erről csütörtökön küldték ki az értesítést a dolgozóknak. Hozzátette: az emberek jelenleg állásidőn vannak, a felmondást 30 nap múlva kapják meg. Mivel a leghosszabb felmondási idő három hónap, a leépítés július végén fejeződhet be.
A felszámoló közölte: a felmondást megelőzően a gyár vezetői a decemberi bérnek csak 60 százalékát tudták kifizetni. A bértartozás április végéig, valamint a végkielégítés mintegy 80 millió forintot tesz ki. Ezt az összeget várhatóan a bérgarancia alapból és a gyár körülbelül 20 millió forintos vagyonából fizetik ki. A gyár csak lízingelte ingatlanait, a gépek döntő része pedig jelzáloggal terhelt – mondta a felszámoló.

Hozzátette: eddig 36 hitelező jelentett be 308 millió forintos követelést, de a bérek kifizetése után nem látszik esély az adósságok visszafizetésére. Balázs Miklós elmondta: a lízingcéggel együtt nyilvános pályázaton értékesítik az ingatlant és a benne lévő technológiát, szakmai befektetőt keresnek.

Az 1951-ben alapított, iroda- és szállodabútorokat gyártó Ipoly Bútorgyár vásárlói közé tartozott korábban az OEP, a Külügyminisztérium, a Vegyépszer és a Mol, a gyár közbeszerzési eljárások nyerteseként költségvetési szerveknek is szállított, de a zrt.-nek már hónapok óta nem volt megfelelő rendelésállománya.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik