Az Alagút Attila utca felöli végén a száztíz évvel ezelőtti soproni vasúti pályaudvar került kialakításra restivel, jelmezes szereplőkkel, bakterokkal. Innen kisvasúttal juthattunk el az Alagúton keresztül a Budapestet szimbolizáló Clark Ádám térre. A Sopron-Budapest-útvonal mentén három nagyvárost, Sopront, Győrt és Tatát látogathattuk meg XIX.századi utcarészlettel, vendéglő portálokkal, életképekkel. A hidat lampionokkal, világítótestekkel díszítették fel, amely két napon át csak a gyalogosoké volt. Az eseményre kilátogatók a magyar dudazenekartól a garabonciás gólyalábasok felvonulásán át a Helység kalapácsa előadásig több tucatnyi programot tekinthettek meg. Minden órában maskarások, gólyalábasok, csepűrágók produkciója szórakoztatta a közönséget. Az igazi vursli hangulatról olyan programok gondoskodtak, mint a sör hordólovaglás vagy a sörcurling.
Egy nappal korábban április 30-án az Alagút volt a helyszíne a Soproni sörhab-partinak. Az Alagút közepén felállított színpadon DJ-ék zenéltek, különlegességképpen Kálmán Imre, Lehár Ferenc, Huszka Jenő, Kacsóh Pongrác műveit adták elő XXI. századi stílusban.
A parti megrendezése előtt a szervezők még egy közfeladatot is elláttak. Kétszer is letisztították a 384 m hosszú, 8 méter széles és 8 méter magas Alagutat.
A rendezvény lebonyolításában a helyszínen több, mint 400 ember vett részt. Az alagútban elhelyezésre került tatai, győri, soproni városi életképek egyenként 100 nm2-sek voltak. Az 50 személyes kisvasútra vasárnap több mint háromezren ültek fel. A majális legmonumentálisabb kiegészítője egy 1,7 méter széles, 7,5 méter magas, 17.000 liter űrtartalmú óriás sörösüveg makett volt.