A közlemény szerint kötelezik azokat a hallgatókat, oktatókat, munkatársakat, akik az elmúlt 14 napban Kínában, Dél-Koreában, Észak-Olaszországban, Iránban jártak, vagy olyan emberekkel voltak közvetlen kapcsolatban, akik ezekben az országokban tartózkodtak a találkozást megelőző két hétben, hogy március 19-ig legyenek otthoni karanténban, ne menjenek be az egyetemre, illetve ne vegyenek részt az egyetem rendezvényein.
Felszólították azokat az oktatókat és hallgatókat, akik az elmúlt 14 napban részt vettek az ELTE Természettudományi Kara Biológiai és Kémiai Intézetei által a Semmelweis Egyetem (SE) gyógyszerészképzésében tartott órákon, és így közvetlen kapcsolatba kerülhettek az SE iráni hallgatóival, hogy két hétig maradjanak távol az ELTE épületeitől, illetve rendezvényeitől.
Azok, akik vállalják az önkéntes otthonmaradást, vagy hatósági karanténba kerülnek, kötelesek bejelenteni a távollét okát és a távollét elejét és végét, és — ha van ilyen — a vírusteszt negatív eredményét.
Felkérték az egyetem professzor emeritusait, továbbá minden olyan munkatársat, oktatót, akiknek a kora vagy egészségi állapota miatt az új koronavírus az általánosnál magasabb kockázatot jelent, hogy tartsák távol magukat az oktatástól, az egyetemi élettől. Azoknak az oktatóknak, kutatóknak, munkatársaknak, akik az új koronavírusra tekintettel önkéntesen vagy a fentiek alapján karanténba vonulnak, az érintett munkanapok igazolt távollétnek minősülnek, és így nem járnak fizetéscsökkenéssel. Akiket az egészségügyi ellátórendszerben helyeznek karanténba, táppénzben részesülnek – tartalmazza az ELTE járványügyi operatív koordináló testületének felhívása.
A Magyarországon koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált négy ember közül kettő itt tanuló iráni diák és egyikük barátnője.
Kiemelt kép: Balogh Zoltán/MTI