Dr. Heidi Hanna amerikai coach, több sikeres könyv szerzője szerint a lényeg a gondolkodásunk megváltoztatásában rejlik. “A takarítás során lehetőségünk nyílik arra, hogy egy kicsit befelé figyeljünk, ugyanakkor fizikai aktivitásnak sem utolsó. Ha megpróbáljuk a jótékony hatásokat keresni ezekben a feladatokban, könnyebben megy majd a munka. Tekintsünk úgy a takarításra, mint egy stresszlevezető edzésre” – hangsúlyozza.
Mint mondja, a legjobban akkor járunk, ha felszabdaljuk a feladatokat és nem mindent egyszerre akarunk elvégezni. Ezért összegyűjtöttünk néhány tippet, melyekkel akár órákat is megtakaríthatunk egy héten!
A konyhában. A konyha gyakran a legkoszosabb az egész otthonunkban, ugyanakkor itt a legnagyobb a fertőzés veszélye is: a szakemberek szerint a szivacsokon és munkafelületeken több kórokozó nyüzsöghet, mint a vécécsészében. A legfontosabb tehát rendszeresen takarítani és fertőtleníteni azokat a felületeket, melyeket naponta használunk: a konyhapultot, a mosogatót, az edényszárítót, a vágódeszkákat.
Kép forrása: Thinkstock
A szivacsokat, törlőkendőket rendszeresen cseréljük, és minden használat előtt tegyük be őket fél percre a mikrohullámú sütőben, ez ugyanis elpusztítja a rajtuk tanyázó baktériumokat. A hűtőszekrényt, a mikrót, a mosogatógépet elég néhány hetente kitakarítani (természetesen gyakrabban, ha kiborul valami), és ha nincsenek kúszó-mászó gyerekek a családban, akkor a felmosást is elég hetente egyszer-kétszer elvégezni.
A fürdőszobában.A szivacsokon, törülközőkön lehet a legtöbb baktérium, így ezeket érdemes hetente cserélni és magas hőfokon mosni. A csaptelepeket érdemes naponta áttörölni, akár fertőtlenítő hatású tisztítószerrel, hiszen ezek azok a felületek, melyeket a legtöbbször fogunk meg. A vécétisztítással azonban sok időt megspórolhatunk: sem az ülőkén, sem pedig a vécé fedelén nincsenek nagy számban baktériumok – sőt kutatások szerint ezek a felületek a “legtisztábbak” a fürdőszobák nagy részében.
Szeretne még többet megtudni? Olvassa el a folytatást a Házipatika oldalán!