Én ott voltam tegnap. Na nem az ellenzéki tüntetésen, hanem a templomban. Nagyon szépen beszélt a pap. Egy mukkot sem lehetett hallani. Korábban megnéztem egy ötperces filmet a templomról, amelyben többször elhangzott, hogy a templom orgonája különleges. Nem tudni miért, azt nem mondták, de viszonylag különlegesnek tűnt. Azt hallottam is. A papot nem. A papot nem hangosították ki. A templom teltházas volt, már csak a pótszékeken kaptunk helyet. Ezt egyáltalán nem bántam. A teszkóban le sem lehet ülni. A pap előtt beszélt egy másik bácsi is. Őt kihangosították. Azt mondta, Vámosgyörk, Vámosgyörk állomás. Ja, nem, nem azt mondta. Úgy mondta. Mintha egy mély kútból beszélt volna. Mindenki úgy beszélt és mormogott egyébként. Mély kutakból. A vonat továbbközlekedik Füzesabony, Mezőkövesd, Nyékládháza…És a halál a végállomás. Gyóntam egy kicsit. Régi dolgokat. Az újak még nagyon frissek, még nem merem megbánni őket. Odakint akciósak voltak a DVD-k. Az interneten is megrendelhetőek egyébként. Az orgona különleges volt, de a papot nem lehetett hallani. Este láttam a híradóban, hogy Magyarországon a lakosság 10 százaléka jár rendszeresen templomba. A rendszerváltás óta ez a szám folyamatosan csökken. Akkor 20 százalék volt. A tévében mást is láttam, az ellenzéki tüntetést. Egy nagy író nagy írókhoz beszélt. Egy költő egy másik költő versét olvasta fel. Egy színész énekelt. Az aktivisták felolvasták a beszédeiket, amiket a lakosság 10 százaléka értett csupán. A rendszerváltás idején ez a szám még 20 százalék lett volna. A volt élettársam állandóan kiabált. Én is. Megbeszéltük, hogy legközelebb írunk nekik szöveget. Azt is mondtuk, hogy esküszöm. „Esküszöm, legközelebb írok egy beszédet ezeknek a debileknek” – mondtam. Ezután megnéztünk egy filmet. Egy alkoholista légi marsall megmentett egy csomó embert és a végén szarrá törtek egy utasszállítót Izlandon. Mindenki túlélte a kényszerleszállást. Éreztem, hogy nincs már több ebben a napban, és hogy kiégtem, mint a bal oldali hajtómű. Írtam egy üzenetet egy okos lánynak, aztán lefeküdtem aludni.
- 06:04 Történelmi piros lap a vébén, eltakarta a száját egy játékos
- 06:02 Elhagyta a kolostort és összeházasodott két apáca Brazíliában
- 05:30 Kvíz: Lolka és Bolka és Kisvakond – emlékszel a 80-as évek mesehőseire?
- 05:24 Algéria panaszt nyújtott be, amiért Lionel Messi megúszta a taposást
- 04:31 Cunha duplázott, a brazilok az első félidőben elintézték Haitit
- 03:40 Cafatokra szaggatták a marokkói játékos mezét a vébén
- 02:00 Marokkó üdvöskéje megmutatta a vébén, miért akarja őt a Bayern
- 01:24 Olyat tett az Egyesült Államok futballcsapata a vébén, amire 1930 óta képtelen volt
- 00:36 „Szégyellem magam, hogy én okoztam ezt a fájdalmat” – felmondott a műsorvezető, aki Messi apjának halálhírét terjesztette
- 23:47 Belga élvonalbeli csapat vette meg az MTK szélsőjét
- 23:21 Egy félidő alatt lerendezték az amerikaiak Ausztráliát
- 21:50 „A Duna nem a Gangesz” - Dunabogdány polgármestere betiltaná a szórásos temetéseket
- 21:40 A nap legfontosabb hírei – 2026. 06. 19.
- 21:12 Vonatok ütköztek, többen súlyosan megsérültek az Egyesült Királyságban
- 05:00 Berobbant a nyár: kinyitottak a Tisza-tó strandjai
- 20:13 A Tisza benyújtotta a polgármesterek fizetésének korlátozásáról szóló törvényjavaslatot
- 15:05 Szilágyi Liliána apja miatt alapszabályt módosítana a MOB, Karácsony nem akar vele egy légtérben lenni
- 13:22 Sulyok Tamás aláírta a miniszterelnök megválasztását korlátozó alaptörvény-módosítást
- 19:03 Ráthonyi-Palácsik Tímea a szüléséről: Amikor elkezdték szurkálni a hasamat, még éreztem, és kiabáltam, hogy fel ne vágjanak
- 15:40 „Ezt most nem tudom magamban tartani” – Rubint Réka megosztotta kisebbik fia bizonyítványát
- 14:37 Galéria: lecsapott a hőség Európára
- 18:38 Magyar a csúcson, a fideszes médiabirodalom a padlón
- 18:33 Karácsony Gergely elárulta, mennyit keres a BKV azon, hogy filmforgatás miatt lezárják a 2-es metró egy szakaszát
- 15:10 A védett ár alatti szintről látható mértékben még tovább csökkennek a benzinárak a hétvégén
- 13:48 A jegyzőkönyv szerint Mészáros Lőrinc 9,8 milliárd osztalékot szavazott meg magának a vasúti cégében
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
