Babos parádés játékkal nyert tornát

A világranglista 118. helyén álló Babos Tímea könnyedén legyőzte Jekatyerina Bicskovát a gifui ITF-verseny döntőjében.

A gifui verseny 2. kiemeltjének számító magyar teniszező a fináléig vezető négy meccs során csupán egy szettet veszített, így esélyesként várhatta az utolsó összecsapást.

Fotó: babostimea.hu

Babos így simán, 6-1, 6-2-re verte orosz ellenfelét. A mérkőzés 1 óra 3 percig tartott. A20 éves magyar játékos 11. alkalommal nyert egyesben ITF-tornán,további hét alkalommal volt döntős.

“Na végre egy tornagyőzelem egyéniben is! Ezen a héten sok jó tenisztmutattam, örülök az eredménynek! Remélem ez csak a kezdet! Mostirány a salakpálya!” – nyilatkozta Babos a döntő után, aki legközelebb a cseh fővárosban lép pályára, a Sparta Prague Openen.