Nagy Mihály bronzérmes a birkózó Európa-bajnokságon

Nagy Mihály bronzérmet nyert szombaton a szabadfogásúak 79 kilogrammos súlycsoportjában az oroszországi Kaszpijszkban zajló birkózó Európa-bajnokságon.

Az Eb szombati versenynapja nem kezdődött jól a magyarok számára, a kezdő szabadfogású birkózóink közül Molnár József (61 kg), Gulyás Zsombor (74) és Veréb István (86) is kikapott, ráadásul csak legutóbbi folytathatja vasárnap délelőtt a vigaszágon a versenyzést.

Birkózó Eb: mindhárom magyar kikapott az első meccsén
Molnár József és Gulyás Zsombor számára befejeződött a verseny, Veréb István viszont vigaszágon folytathatja vasárnap.

Este azonban Nagy Mihály volt érintett a helyosztókon, a 79 kilósok egyik bronzmérkőzésén. A moldovai Burca ellen ugyan intéssel hátrányba került, de a második menetben beindult, nagyszerű négy- és kétpontos akciókkal egészen 8-1-ig menetelt. Az U23-as korosztály után ez volt az első felnőtt érme a Sziget SC birkózójának.

Nagy Mihály medálja egyben azt is jelenti, hogy a magyar válogatott minden szakágban (kötött- és szabadfogás, valamint nők) szerzett érmet a kaszpijszki kontinensviadalon.

Kiemelt fotó: birkozoszov.hu