Belföld

Hiába vizsgáznak a motorosok?

Hiányzik egy készülő jogszabály, így azok, akik „A" kategóriás, azaz motorkerékpár-vezetői engedélyt szereznek, egy ideig csak kis teljesítményű kétkerekűek nyergébe ülhetnek.

A Népszabadság tudósítása szerint a jelenleg érvényes paszszus szerint ugyanis a friss jogosítvánnyal rendelkezők – a nyugat-európai gyakorlatnak megfelelően – két évig csak legfeljebb 125 köbcentiméteres motort vezethetnek. (Az előírás baleset-megelőzési okokból született). Az „előélet” hiányát tavaly év végéig pályaalkalmassági vizsgálattal ki lehetett váltani: aki megszerezte az úgynevezett PÁV minősítést, azonnal megkapta a „korlátlan” vezetői engedélyt.

Januártól azonban változott a jogszabály – tudtuk meg a Közlekedési Főfelügyelet illetékesétől –, pályaalkalmassági vizsgálatra már nincs mód. A tervek szerint új vizsgát vezetnek be, az erről szóló rendelet azonban késik, így egyelőre csak korlátozott „A” kategóriás jogosítvány megszerzésére van lehetőség. A közlekedésfelügyelet szakemberei azt remélik, hogy hamarosan, akár már a napokban végre megjelenik az új jogszabály.


Ajánlott videó

Olvasói sztorik