Az ST Glass Rt., a Borsod-Abaúj 2000. Kft., a Svercsek Kft. és a Lencsehegyi Szénbánya Kft. 24-24 százalékos, együttesen 96 százalékos tulajdonrészt szerzett a kézi készítésű üveg és kristály termékeket gyártó cégben – közölte Petrilla György.
A Magyar Befektetési és Vagyonkezelő Rt. az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. tulajdonában van. Az elnök kifejtette: a részvényeket két magánszemélytől vásárolták meg a többségi állami tulajdonú társaságok. Hozzátette: a vételár szimbolikus volt.
Petrilla György, aki egyben a salgótarjáni ST Glass Rt. vezérigazgatója is, hangsúlyozta: az ügylettől az azonos profilú parádsasvári és salgótarjáni cég tevékenységének összehangolását, ezáltal a termelés gazdaságosságának javulását várják. Közlése szerint a Parád Kristály éves szinten egymilliárd forintos árbevétel mellett, mintegy 100 millió forint veszteséggel működik, míg az ST Glass esetében az idén 3,3 milliárd forint árbevétel mellett, 350 millió forint veszteséggel számolnak.
Petrilla György elmondta, hogy mindkét cég megőrzi az önállóságát, ugyanakkor minden lehetséges módon együttműködnek a költségek csökkentése és a bevételek növelése érdekében. Úgy vélekedett, hogy a két cég kiegészíti egymást, hiszen míg Parádsasvár fő profilja a kézi megmunkálású asztali üvegárú, addig Salgótarjánban, többségében géppel készülő termékeket állítanak elő. Az ST Glass európai, a Parád Kristály pedig szinte kizárólag tengeren túli, amerikai és japán piacra termel – mondta Petrilla György.
Nagy Imre, a Parád Kristály vezérigazgatója korábban éppen ez utóbbi körülménnyel indokolta a cég fokozódó veszteségeit, mivel szerinte a társaság elsősorban a dollár 20 százalékos értékvesztése miatt került nehéz helyzetbe.
A Parád Kristálynál 430-an, az ST Glass-nál pedig 730-an dolgoznak. Petrilla György szerint elbocsátásokra nem, ám átcsoportosításokra számítani kell a jövőben.