Mercedes AMG Petronas F1 Team's German driver Nico Rosberg during the qualifying session at the Autodromo Nazionale circuit in Monza on September 3, 2016 ahead of the Italian Formula One Grand Prix. / AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE
Forma-1

F1: Hamilton pocsék rajtja után Rosberg nyert Monzában

2016. 09. 04. 15:21

Vasárnap délután állt rajthoz a Forma-1 mezőnye az Olasz Nagydíjon, Monzában. Az időmérő edzést Lewis Hamilton nyerte Nico Rosberg és Sebastian Vettel előtt.

Rosbergnek sikerült a legjobban a rajt, Hamilton visszacsúszott a hatodik helyre, mindkét Ferrari, Valtteri Bottas és Daniel Ricciardo is megelőzte a címvédőt. A brit pilóta a második körben simán elment az ausztrál mellett, majd Bottast is megelőzte. Végül a második helyen végzett, megközelíteni sem tudta német csapattársát.

Sebastian Vettel fért még fel a dobogó harmadik fokára, mögött csapattársa Kimi Räikkönen lett a negyedik. A világbajnoki pontversenyben így a brit címvédő előnye két pontra olvadt Rosberggel szemben. Előbbinek 250, utóbbinak 248 pontja van jelenleg.