Elmaradt a meglepetés a Magyar Kupában

A Ferencváros keddi meglepő kiesése, majd a büntetőkkel búcsúzó Szombathelyi Haladás után fokozott várakozás előzte meg az NB I többi csapatának hétközi kupaszereplését. Aki azonban további váratlan eredményekre várt, csalódott. Az összes NB I-es csapat továbbment.

A legnagyobb gólfesztivált a Paks rendezte: 7-0-ra verték a Balatonfüredet annak ellenére, hogy a 39. percig nem esett gól a mérkőzésen. Hétig ugyan nem, de hatig eljutott a Puskás Akadémia is Egerben. A 2-0-s első játékrész után kinyílt a gólcsap és sima 6-0-val jutottak tovább.

Simának bizonyult az Újpest mérkőzése is, a lila-fehérek Gödöllőn jutottak tovább Tischler Patrik mesterhármasával. A Balmazújváros járt legközelebb ahhoz, hogy meglepetésre kiessen, Virág Aladár góljával tudta csak legyőzni a megye I-es Bátaszék csapatát.

A nap folyamán Gyirmótra látogat még a Mezőkövesd, Budaörsön lép pályára a Budapest Honvéd és a Dunaújváros vendége lesz a Vasas.

Eredmények – Magyar Kupa, 7. forduló, 2. főtáblás kör (a legjobb 32 közé jutásért)

Bácsa (megyei I)–Vecsés (NB III) – 1–1 – 11-esekkel 3–4
UFC Nagykanizsa (megyei I)–Olajmunkás SE Gellénháza (megyei I) 4–2 – hosszabbítás után
Salgótarjáni BTC (megyei I)–Szarvasi FC (megyei I) 2–4