Ezzel a két Messi-lövéssel nem bírt Buffon – videó

2017. 09. 13. 06:10

A Bajnokok Ligája keddi mérkőzése előtt Gianluigi Buffon egészen különleges rekordot tudhatott magáénak: soha nem kapott gólt Lionel Messitől. Az argentin csatár azonban betalált a 2017/18-as BL-idény első fordulójában, sőt rögtön duplázni tudott.

Messi első gólja volt az igazán fontos, mivel az első félidő utolsó momentuma volt, s ezzel szerzett vezetést a Barcelona. A kőkeményen védekező Juventus ellen nem ment igazán a katalánoknak, ám Luis Suárez egy érintésből megoldotta, hogy helyzetbe kerüljön az argentin, aki ballal védhetetlen pontossággal lőtte ki a bal alsó sarkot.

A második félidő nem hozott fordulatot, továbbra is inkább a hazaiak domináltak, míg a Juve ellentámadásokra apellált. Ivan Rakitic góljával megduplázta előnyét a Barca, majd a 69. percben ismét Messi vált főszereplővé. A torinóiaktól szerzett labdával Andrés Iniesta iramodott meg, majd óriási passzal hozta helyzetbe argentin csapattársát, aki simán befűzte a vendégek nem túl határozott védőit, majd kilőtte a bal alsót.

A végeredmény így meglepetésre sima 3-0 lett a Barcelona javára, Lionel Messi pedig egyből kétszer is megzörgette Buffon hálóját.