Munich players sit on the pitch after the German Bundesliga 2nd division relegation soccer match between TSV 1860 Munich and Jahn Regensburg in the Allianz Arena in Munich, Germany, 30 May 2017. 1860 Munich descended to the 3rd divison after this game. Photo: Peter Kneffel/dpa

Kiesett Simon Krisztián klubja a Bundesliga 2-ből

2017. 05. 31. 09:09

Kikapott harmadosztályú ellenfelétől és szégyenszemre kiesett a harmadosztályba Simon Krisztián klubja, az 1860 München. A magyar támadó nem volt keretben, nem is lenne meglepő, ha máshol folytatná pályafutását. Az 1860 München a 2003–2004-es szezonban esett ki a Bundesligából, azóta szerepelt a másodosztályban. Az utóbbi években már a tűzzel játszottak a müncheniek, az utóbbi három évben nem tudtak a 15. helynél jobbat elérni a 18 csapatos bajnokságban.

Már az osztályozó első mérkőzésén is erősen rezgett a léc, az 1-1-re végződő találkozó 84. percében tizenegyest rontott a harmadosztályú Jahn Regensburg, a visszavágó azonban még gyengébben sikerült. Pedig Király Gábor, a klub korábbi magyar kapusa is kilátogatott a mérkőzésre, de ő sem hozott szerencsét.

A Regensburg simán nyert 2-0-ra, amely így az elmúlt kékt esztendőben kétszer is feljutott, a 2015-16-os szezonban még negyedosztályú volt a csapat. A mérkőzés végig feszült volt, a 81. percben ráadásul tizenkét percet állt a játék, mert a müncheni szurkolók egy csoportja nem bírta elviselni az eseményeket és tárgyakat dobált a pályára.

Német osztályozó, másodosztály:

1860 München–Regensburg 0–2 (Pusch 30., Lais 41.) – összesítésben 3-1 a Regensburgnak