Nikolics hatalmasat játszott, lőtt két gólt és adott egy gólpasszt

Vasárnap hajnalban a Chicago Fire magabiztosan nyert otthon 4-1-re a Seattle Sounder ellen az MLS-ben és ez nagyban köszönhető a magyar válogatott Nikolics Nemanja szenzációs játékának.

Nikolics a 25. percben büntetőt harcolt ki, amit aztán maga értékesített. Erre jött a válasz Dempseytől pár perc múlva, távolról vette be a hazai kaput. A Chicago a második félidőben alig több, mint negyed óra eldöntötte a mérkőzést: Accam, Solignac (Nikolics gólpasszából), majd Nikolics volt eredményes, a Fire így 4-1-re nyert.

Az összefoglaló:

10 forduló alatt ez a negyedik győzelme volt a Chicagónak 3-3 döntetlen és vereség mellett. Nikolics a góllövőlista élére ugrott szezonbeli 8 találatával, a houstonos Erick Torresnek van még ugyanennyi gólja.

Eredmény – MLS, 10. forduló

Chicago Fire – Seattle Sounder 4-1 (1-1)

Gólszerzők: Nikolics (25. – 11-esből, 76.), Accam (60.), Solignac (73.) illetve Dempsey (28.)