Manchester City's German midfielder Leroy Sane (R) challenges Monaco's Portuguese midfielder Bernardo Silva (L) during the UEFA Champions League Round of 16 first-leg football match between Manchester City and Monaco at the Etihad Stadium in Manchester, north west England on February 21, 2017. / AFP PHOTO / Paul ELLIS
Élő Foci

Bajnokok Ligája: nyolcgólos thrillert nyert meg a City a Monaco ellen

Frissítve: 2017. 02. 21. 23:042017. 02. 21. 20:39

Kedden két mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája. A francia bajnokságot vezető AS Monaco a Manchester City otthonába látogatott, ahol 60 percen keresztül parádésan futballozott, mégis vesztesen hagyta el a pályát.

A City egy lesgyanús góllal került előnybe, majd Falcao fejesével és Mbappé találatával a franciák vonultak előnnyel pihenőre a félidőben. A fordulás után le is zárhatták volna a párharcot, de Falcao gyenge tizenegyesét védte a kapus. Ezt kihasználva egyenlített a hazai gárda, igaz ehhez a vendégek kapusának bénázása is kellett.

A Monaco nem esett össze, Falcao pedig egy csodagóllal ismét őket juttatta előnyhöz. A kolumbiai megnyerte a párharcot védőjével szemben, majd átemelte a kapust.

Az utolsó 30 perc viszont a Guardiola-csapatról szólt. Két pontrúgás után fordítottak, majd egy üres kapus góllal kétgólos előnyt szereztek a visszavágóra.

Németországban az Atlético hamar kétgólos előnyre tett szert, de a Leverkusen majdnem egyenlített. 1-3 után mg betalált a Bayer, de a csereként beálló Fernando Torres minden bizonnyal eldöntötte a párharcot.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Eredmény – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, odavágó

Manchester City – AS Monaco 5-3 (1-2)
Gólszerző:
Sterling (26.), Agüero (58., 71.), Stones (77.), Sané (82.) ill. Falcao (32., 61.), Mbappé (40.)

Bayer Leverkusen – Atlético Madrid 2-4 (0-2)
Gólszerző: Bellarabi (48.), Savic (68. – öngól) ill. Saúl (17.), Griezmann (25.), Gameiro (59. – büntetőből), F. Torres (86.)

Hírfolyam 0 új
22:37

Vége!

Menyhei Csaba

5-3-ra nyert a City, 4-2-re az Atlético.

77'

4-3-ra vezet a City!

Yaya Touré csúsztatta meg a labdát a szöglet után, a hosszún érkező Stones pedig közelről bepofozta (4-3).

22:16

Agüero is duplázni tud

Stones feje fölött még elszállt a labda a szöglet után, az argentin támadó pedig kapásból bebombázta (3-3).

58'

Hatalmas potyagóllal egyenlít a City!

Agüero kapott egy labdát, majd egy erőtlen, gyenge lövéssel próbálkozott. Subasic kapus viszont csúnyán mellényúlt, így a játékszer a kapuban kötött ki (2-2).

22:01

Jött is az Atlético-gól!

Megint Gameiro a főszerepben, a francia kiharcolt egy büntetőt Dragovic mellett, majd higgadt ítélet végrehajtónak bizonyult (1-3).

21:54

Tizenegyest hibázott Falcao!

A kolumbiai csatárral szemben volt szabálytalan Otamendi, a játékvezető pedig hosszabb hezitálás után a büntetőpontra mutatott. Falcao nagyon rosszul lőtte, Caballero simán védeni tudott.

48'

Azonnal szépített a Leverkusen

Kampl parádés passza után  az előretörő jobbhátvéd, Henrichs adott laposan középre, az érkező Bellarabi pedig a hosszúba lőtt (1-2).

21:32

Félidő!

Mindkét pályán véget ért az első 45 perc.

21:29

Már előnyben a Monaco!

Egy hosszú indítást nagyon csúnyán elnézett a két City-középhátvéd, Mbappé pedig lecsapott a labdára, majd gyönyörűen a léc alá lőtt (1-2).

21:25

Mit nézett el a spori!

Agüero lépett ki ziccerben, Subasic kapus buktatta, mégis az argentin kapott sárgát műesésért.

32'

Egyenlít a Monaco!

Caballero rosszul rúgta ki a labdát, a franciák lecsapták rá, Fabinho jobbról tökéletesen középre ívelte, Falcao pedig előrevetődve befejelte (1-1).

25'

Már kettő az Atlético előnye!

A félpályánál óriásit hibázott Dragovic. Gameiro két védő szorításában Griezmann elé passzolt, a francia pedig bevágta a ziccert (0-2).

26'

Megszerzi a vezetést a City is!

Sané cselezgetett, majd visszakapta a labdát David Silvától, a középre gurítását Sterling lőtte be közelről (1-0). Minden bizonnyal lesről talált be az angol játékos.

17'

Előnyben a Matracosok!

Saúl Níguez tekerésével vezet az Atlético Madrid! Níguez jobbról jött befelé, tolt egyet Dragovic mellett, majd ballal, a tizenhatoson kívülről csodálatosan nyesett a hosszú felső sarokba (0-1).

21:01

Már vezethetne az Atlético

Előbb Griezmann nézett farkasszemet egy az egyben Leno kapussal, de a portás hárítani tudott. Egy minutummal később, a 13. percben egy beadás után Wendell majdnem a saját kapujába talált, de a kapufa megmentette.

20:57

Leverkusenben eddig egy helyzet

Egy labdaszerzés utáni jó ütempasszal bontották meg a Leverkusen védelmét a vendégek, de Griezmann begurítását Aránguiz menteni tudta.