Kicsit szélesedett Pep Guardiola mosolya

pep guardiola (pep guardiola, )
Simulnak a ráncok a spanyol edző arcán, mert a Chelsea-hez képest két pontot faragott hátrányából és az üldözőitől is ellépett picit  a Manchester City.

A Manchester City edzője nemrég azzal lepte meg az rajongóit, hogy egy amúgy győztes meccs után rosszkedvűen arról lamentált, közeledik edzői pályafutásának vége.

Pep Guardiola hullámzó, még siker esetén is olykor borongós hangulatát az okozhatja, hogy angliai szerepvállalása korántsem akkora sikersztori, mint amilyenekhez eddig hozzászokott. Ne feledjük, amíg  a barcelonai és a müncheni sikereit – azonnali bajnoki cím – is olyan országokban érte el, ahol egy (Bayern), maximum két (Barca és Real Madrid) csapat lehetőségei toronymagasan megelőzték a többit, addig Angliában momentán hat, szinte egyformán erős alakulat verseng a dobogóért.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!

Újra és újra bizonyítania kell a Cityvel, nem fér bele egyetlen hiba sem. A Premier League hétfő estére maradt meccse is azért volt fontos a Citynek, hogy Chelsea hétvégi botlását (Burnley-Chelsea 1-1) kihasználva a Bournemouth legyőzésével közelebb kerüljön az első helyhez, egyúttal parányit ellépjen az üldözőktől.

Ehhez képest nem indult jól a meccs – Gabriel Jesus a 13. percben a bokájához kapott és nem tudta folytatni a játékot -, de aztán Raheem Sterling előbb kapufával, majd góllal nyugtatta meg a vendégszurkolókat. A hazaiak csak lególig jutottak, míg a City a második félidőben Tyrone Mings öngóljával megduplázta az előnyét.

Guardiola a mérkőzés után sokkal boldogabban nyilatkozott, mivel a City elérte célját. Azzal, hogy hozta a kötelezőt két pontra ellépett a harmadik Tottenhamtől és nyolc pontra megközelítette a Chelsea-t.