Arsenal's German midfielder Mesut Ozil (L) loses Swansea City's English midfielder Jack Cork during the English Premier League football match between Swansea City and Arsenal at The Liberty Stadium in Swansea, south Wales on January 14, 2017. / AFP PHOTO / Geoff CADDICK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Két öngól is segítette az Arsenalt a sereghajtó otthonában

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2017. 01. 14. 17:51

Nem megoldhatatlan feladat várt az Arsenal csapatára a Premier League 21. fordulójában. Arsene Wenger legénysége a forduló előtt utolsó előtti Swansea City otthonába látogatott.

A walesi gárda új menedzsere, Paul Clement hivatalosan először ült PL-meccsen a csapat kispadján. Az első félidőben kulturáltan focizott a vendéglátó, néhány kecsegtető helyzetet is ki tudtak alakítani. A vezetést mégis a takaréklángon égő Ágyúsok szerezték meg.

A 37. percben Özil senkitől sem zavartatva fejelhetett, a védőről pont Giroud elé pattant a labda, ő pedig bevágta (0-1). A fordulást követően két hazai öngólnak köszönhetően eldőlt a mérkőzés.

Előbb az 54. percben Cork lábán pattant meg egy lövés (0-2), majd a 67. minutumban Naughton ért bele szerencsétlenül egy középre lőtt labdába (0-3). A végeredményt Alexis Sánchez állította be (0-4) bő negyedórával a vége előtt.

Vereségével a Swansea visszacsúszott az utolsó helyre, mivel a Hull City hátrányból fordítva megverte a Bournemouth csapatát. A Stoke City idegenben szerzett három pontot, míg a Burnley és a West Ham United hazai közönség előtt ünnepelhetett. A Watford és a Middlesbrough találkozóján érintetlen maradt a két kapu.

Most vagy soha. Fogadj élőben a Tippmixpron télen is!

Eredmény – Premier League, 21. forduló

Swansea City – Arsenal 0-4 (0-1)
Gólszerző: Giroud (37.), Cork (54. – öngól), Naughton (67. – öngól), Alexis Sánchez (74.)

Hull City – Bournemouth 3-1 (1-1)
Gólszerző: A. Hernández (32., 50.), Mings (62. – öngól) ill. Stanislas (3. – büntetőből)

Sunderland – Stoke City 1-3 (1-3)
Gólszerző: Defoe (40.) ill. Arnautovic (15., 22.), Crouch (34.)

Burnley – Southampton 1-0 (0-0)
Gólszerző: Barton (78.)

West Ham United – Crystal Palace 3-0 (0-0)
Gólszerző: Feghouli (68.), Carroll (79.), Lanzini (86.)

Watford – Middlesbrough 0-0