Zidane nehezen emészti meg a dortmundi döntetlent

Futó Csaba
Futó Csaba

2016. 09. 28. 08:29

Bár a címvédő Real Madrid kedd este kétszer is vezetett Dortmundban a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, végül 2-2-es döntetlent játszott, miután André Schürrle elég nagy gólt ragasztott a spanyolok kapujába a 87. percben. Zinedine Zidane, a Real vezetőedzője úgy érzi, elvesztettek két pontot.

Nehéz elfogadni a végeredményt, mert többet érdemeltünk volna. Három perccel a vége előtt gólt kapni mindig nehéz, így meg pláne, amennyit dolgoztak a játékosaim. De összességében nem rossz az eredmény.

André Schürrle gólja:

A Borussiát irányító Thomas Tuchel is többet remélt. De elfogadja az ikszet.

Nem érzem úgy, hogy ez a döntetlen a kései gól miatt győzelemmel érne fel. Főleg azért, mert tudtunk volna jobban játszani. De egy pontot megmentettük és összességében igazságosnak mondható a döntetlen.

Az este hőse, Schürrle szerint ebből a döntetlenből elég sokat profitálhat az utóbbi hetekben bombaformát mutató Dortmund.

„Kétszer is visszajönni a Madrid ellen az elég jó dolog. Ez mindenképpen a javunkra válik.”

Fotó: Getty Images/Odd Andersen

Eredmények – Bajnokok Ligája, 2. forduló, keddi játéknap

E csoport:
AS Monaco (francia)-Bayer Leverkusen (német) 1-1 (0-0)
gólszerzők: Glik (90+4.), illetve Hernández (73.)

CSZKA Moszkva (orosz)-Tottenham Hotspur (angol) 0-1 (0-0)
g.: Szon (71.)

Az állás: 1. AS Monaco 4 pont, 2. Tottenham Hotspur 3, 3. Bayer Leverkusen 2, 4. CSZKA Moszkva 1

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-Real Madrid (spanyol) 2-2 (1-1)
g.: Aubameyang (43.), Schürrle (87.), illetve C. Ronaldo (17.), Varane (68.)

Sporting Lisboa (portugál)-Legia Warszava (lengyel) 2-0 (2-0)
g.: Ruiz (28.), Dost (37.)

Az állás: 1. Borussia Dortmund 4 pont (8-2), 2. Real Madrid 4 (4-3), 3. Sporting Lisboa 3, 4. Legia Warszava 0

G csoport:
FC Köbenhavn (dán)-Club Brugge (belga) 4-0 (0-0)
g.: Denswil (53., öngól), Delaney (64.), Santander (69.), M. Jörgensen (90+2.)

Leicester City (angol)-FC Porto (portugál) 1-0 (1-0)
g.: Slimani (25.)

Az állás: 1. Leicester City 6 pont, 2. FC Köbenhavn 4, 3. FC Porto 1, 4. Club Brugge 0

H csoport:
Sevilla (spanyol)-Olympique Lyon (francia) 1-0 (0-0)
g.: Ben Yedder (53.)

Dinamo Zagreb (horvát)-Juventus (olasz) 0-4 (0-2)
g.: Pjanic (24.), Higuaín (31.), Dybala (57.), Semper (85., öngól)

Az állás: 1. Juventus 4 pont (4-0), 2. Sevilla 4 (1-0), 3. Lyon 3, 4. Dinamo Zagreb 0