Dortmund's Gabonese forward Pierre-Emerick Aubameyang (L) scores past Real Madrid's Costa Rican goalkeeper Keylor Navas during the UEFA Champions League first leg football match between Borussia Dortmund and Real Madrid at BVB stadium in Dortmund, on September 27, 2016. / AFP PHOTO / Odd ANDERSEN

Fordulatos meccsen játszott döntetlent a Real a Dortmund otthonában – videó

2016. 09. 27. 22:36

Kedden este a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Borussia Dortmund a Real Madrid csapatát fogadta. A két együttes 2013-ban és 2014-ben is összecsapott a kieséses szakaszban. Előbb a német gárda jutott tovább 4-3-as összesítéssel, majd 2014-ben a Királyi Gárda múlta felül a németeket 3-2-es összesítéssel a negyeddöntőben.

A második percben Cristiano Ronaldo szabadrúgását védte Roman Bürki, majd James Rodríguez ismételt, lövése a kapufán csattant, de les miatt szabadrúgással jöhetett a Dortmund. Két perccel később Gonzalo Castro lőhetett hasonlóan jó helyről, mint a portugál szupersztár, Keylor Navasnak ki kellett szednie a labdát a jobb felső sarokból.

A 12. percben Pierre-Emerick Aubameyang lőtt 18 méterről, Navas kiütötte a labdát. Öt perccel később Ronaldo megszerezte a vezetést a Real Madridnak. (0-1) James Rodríguez ugratta ki Gareth Bale-t, aki visszasarkazta a labdát a tizenhatoson belülről, a portugál ász pedig kilőtte a jobb alsó sarkot. Ez volt CR 95. találata a legrangosabb európai kupasorozatban.

Ousmane Dembele került óriási helyzetbe a 25. percben, a tizenhatoson belülről lőhetett, labdája a kapu fölé szállt egy blokkoló lábról. Két perccel a félidő vége előtt Raphael Guerreiro szabadrúgását csak öklözni tudta a Real kapusa, a labda pedig Raphael Varane-ról becsorgott a jobb alsóba. (1-1)

Az első játékrész hosszabbításában Ronaldo fejelt a kapuba, de Mark Clattenburg játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A 66. percben Bale fejelhetett egy szöglet után, de nem találta el Bürki kapuját. Két perccel később Varane javította korábbi hibáját. Karim Benzema közelről a kapufát és a felsőlécet is eltalálta, a kipattanóra honfitársa érkezett, és nem hibázott. (1-2) Ez volt a 23 éves védő első gólja a Bajnokok Ligájában.

Majdnem rögtön jött az egyenlítés, Guerreiro lőtt, Navas azonban ismét a helyén volt. A 75. percben André Schürrle lőtt kiszorított helyzetből, Navas simán védte a bal alsó felé tartó labdát. Négy perccel később Ronaldo tornásztatta meg Bürkit egy lövőcsel után. Emre Mor lőhetett a 83. percben, Navas belekapott a labdába, ismételniük nem sikerült a németeknek. Három perccel a rendes játékidő vége előtt a nem sokkal korábban sántikáló Schürrle bombázott a jobb felső sarokba, így ismét egyenlített a Dortmund. (2-2)

Újabb gól már nem született a mérkőzésen, így a Királyi Gárda továbbra is nyeretlen a Westfalenstadionban.

Az F-csoport másik mérkőzésén a Sporting a 28. percben Bryan Ruiz révén került előnybe a Legia Varsó ellen. Tíz perccel később Bas Dost lőtt a hálóba a tizenhatoson belülről, így a félidőben 2-0-ra vezettek a portugálok. A lengyel csapat az első játékrészben mindössze háromszor lőtt kapura, Nikolics Nemanjáék egyszer sem tudták megdolgoztatni Rui Patricio kapust. A második játékrészben Vadis Odjidja-Ofoe érkezett a magyar csatár helyére, de ő sem tudott szépíteni, így a Dortmund után a Sportingtól is kikapott a Legia.

Az E-jelű kvartettben a CSZKA Moszkva fogadta a Tottenham Hotspur csapatát. A vendégek a 71. percben Son Heung-Min révén kerültek előnybe. A dél-koreai játékos utóbbi öt mérkőzésén ötször vette be az ellenfelek kapuját. Az oroszoknak nem jött össze az egyenlítés, így a Spurs javított az első fordulóban elszenvedett vereség után.