Berlin's defender Mitchell Weiser (L) vies with Ingolstadt's midfielder Pascal Gross during the German first division Bundesliga football match between FC Ingolstadt 04 and Hertha BSC in Ingolstadt on September 10, 2016. / AFP PHOTO / DPA / Matthias Balk / NO Getty Images (GETTY-VD) - Germany OUT / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
 /

Bundesliga: győzött a Hertha, Kleinheisler gólpasszt adott

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 09. 10. 17:27

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) második fordulójának szombat délutáni mérkőzésein három honfitársunkért is szoríthattunk. A Dárdai Pál irányította Hertha BSC az Ingolstadt ellen lépett pályára, méghozzá úgy, hogy a Freiburg elleni győzelemmel indította a bajnokságot.

A berliniek korán megszerezték a vezetést, a nyolcadik percben Vedad Ibisevic kapott kitűnő labdát Haraguchitól, majd értékesítette a ziccert (0-1).

A hajrában aztán végleg eldőlt a mérkőzés, a 86. percben az előző mérkőzés nyerőembere, Julian Schieber volt eredményes (0-2), így a második meccsét is megnyerte a Dárdai-csapat.

A Darmstadt – Eintracht Frankfurt összecsapáson két magyar labdarúgó is pályára lépett. Huszti Szabolcs a frankfurtiak kezdőcsapatában kapott helyet, míg a hazaiaknál Kleinheisler László a 67. percben lépett pályára. A három pontnak végül a korábbi Vidi-játékos örülhetett, ugyanis az ő passza után szerzett gólt Sirigu, így nyertek a vendéglátók.

A további három összecsapáson születtek érdekesebb eredmények. Az nem meglepetés, hogy a Hamburg kikapott a Bayer Leverkusen otthonában, az már annál inkább, hogy a Wolfsburg és a Borussia Mönchengladbach is pontokat veszített. Előbbi hazai környezetben végzett döntetlenre a Kölnnel, míg utóbbi kikapott az újonc Freiburgtól.