Manchester City's English midfielder Raheem Sterling scores his second goal during the English Premier League football match between Manchester City and West Ham United at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on August 28, 2016.
Manchester City won the game 3-1. / AFP PHOTO / OLI SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Premier League: a harmadik meccsét is megnyerte a Guardiola-féle City

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 08. 28. 20:55

A Premier League harmadik fordulójának zárómérkőzésén a Manchester City a West Ham United együttesét fogadta.

Pep Guardiola együttese gyakorlatilag 18 perc alatt eldöntötte a három pont sorsát. A hetedik percben Raheem Sterling egy szépen kijátszott akció után passzolt kapuba (1-0), majd tizenegy perccel később Fernandinho bólintott védhetetlenül Adrian hálójába (2-0).

A fordulást követően az angol válogatottba bekerülő Michail Antonio szépíteni tudott (2-1), de a ráadásban Sterling második gólja mindent eldöntött (3-1).

A City így a harmadik PL-meccsét is megnyerte, akárcsak két nagy riválisa, a Chelsea és a Manchester United. A hazaik kapuját még nem a Barcelonától igazolt Claudio Bravo védte, hanem Willy Caballero.

A játéknap másik mérkőzésén nem született gól a West Bromwich Albion és a Middlesbrough találkozóján.