Élő Foci

BL: öngóllal jutott döntőbe a Real Madrid

Madridi házirangadót rendeznek Milánóban.

Kialakult a döntő párosítása a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az Atlético Madrid keddi továbbjutása után szerdán a városi rivális Real is bejutott a milánói fináléba. A gól nélküli manchesteri mérkőzés után esélytelen volt a visszavágón a City, hiszen kapura lövésük sem volt a második mérkőzésen.

A Real végig kézben tartotta az összecsapást, akár gólokkal is nyerhettek volna. Végül egyetlen találat döntött, a 20. percben Carvajal passza után Bale lőtt kapura, a labda Fernando testén megpattanva kötött ki a felső sarokban (1-0). Még az első 45 percben szerzett egy lesgólt a hazai gárda, majd a hajrában Fernandinho találta el a kapufát.

A fordulást követően Modric hagyott ki egy ordító ziccert, majd Bale fejelt kapufát. Pellegrini csapata a kapuig is alig jutott el, a legvégén Agüero lövése okozott némi veszélyt.

Az biztos, hogy nem minden idők legszebb BL-elődöntőjén vagyunk túl. A május 28-án rendezendő milánói döntőben megismétlődik a 2014-es finálé. Akkor a Real hosszabbítás után 4-1-re verte az Atléticot.

Eredmény – Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

Real Madrid – Manchester City 1-0 (1-0) (összesítésben: 1-0)
Madrid, Santiago Bernabeu, v: Skomina (szlovén)

Real Madrid: Keylor Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo – Modric (Kovacic 88.), Isco (James 67.), Kroos – Bale, Jesé (Lucas Vázquez 56.), Cristiano Ronaldo

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Kompany (Mangala 10.), Clichy – Fernando, Fernandinho – Jesús Navas (Iheanacho 69.), Yaya Touré (Sterling 61.), De Bruyne – Sergio Agüero

Gólszerző: Fernando (20. – öngól)

Sárga lap: Lucas Vázquez (83.) ill. De Bruyne (30.), Fernando (71.), Otamendi (90+4.)

Vége

Döntőben a Real.

Négy perc a ráadás

Ennyi ideje van az angol csapatnak, hogy megszerezze a továbbjutást érő gólt.

Oldalháló

De Bruyne szabadrúgása csak kívülről találta el el hálót a 84. percben. Nem volt veszélyes a próbálkozás.

Lejön Yaya Touré

Nem csoda, nagyon gyengén játszott az elefántcsontparti. Sterling áll be a 61. percben.

Mit hagyott ki Modric...

Megint Bale készített elő, a horvát egy az egyben állt a kapussal, de Hart még bele tudott érni a lövésbe.

Minden a Real mellett szól

A madridi gárda a legutóbbi 22 BL-meccséből huszonegyet megnyert, ha vezetett a félidőben. Egyszer született döntetlen.

Elvették Bale-től a gólját

Az UEFA végül Fernando öngóljaként tüntette fel a találatot.

Kapufa

Egy szép támadás után Fernandinho lőtt a 44. percben, de kísérlete a jobb kapufa oldaláról pattant ki.