Real Madrid's German midfielder Toni Kroos (L) vies with Manchester City's Ivorian midfielder and captain Yaya Toure (R) and Manchester City's Belgian midfielder Kevin De Bruyne during the Champions League semi-final second leg football match between Real Madrid CF and Manchester City at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on May 4, 2016. / AFP PHOTO / GERARD JULIEN

BL: öngóllal jutott döntőbe a Real Madrid

Menyhei Csaba

Frissítve: 2016. 05. 04. 23:312016. 05. 04. 20:30

Madridi házirangadót rendeznek Milánóban.

Kialakult a döntő párosítása a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az Atlético Madrid keddi továbbjutása után szerdán a városi rivális Real is bejutott a milánói fináléba. A gól nélküli manchesteri mérkőzés után esélytelen volt a visszavágón a City, hiszen kapura lövésük sem volt a második mérkőzésen.

A Real végig kézben tartotta az összecsapást, akár gólokkal is nyerhettek volna. Végül egyetlen találat döntött, a 20. percben Carvajal passza után Bale lőtt kapura, a labda Fernando testén megpattanva kötött ki a felső sarokban (1-0). Még az első 45 percben szerzett egy lesgólt a hazai gárda, majd a hajrában Fernandinho találta el a kapufát.

A fordulást követően Modric hagyott ki egy ordító ziccert, majd Bale fejelt kapufát. Pellegrini csapata a kapuig is alig jutott el, a legvégén Agüero lövése okozott némi veszélyt.

Az biztos, hogy nem minden idők legszebb BL-elődöntőjén vagyunk túl. A május 28-án rendezendő milánói döntőben megismétlődik a 2014-es finálé. Akkor a Real hosszabbítás után 4-1-re verte az Atléticot.

Eredmény – Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

Real Madrid – Manchester City 1-0 (1-0) (összesítésben: 1-0)
Madrid, Santiago Bernabeu, v: Skomina (szlovén)

Real Madrid: Keylor Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo – Modric (Kovacic 88.), Isco (James 67.), Kroos – Bale, Jesé (Lucas Vázquez 56.), Cristiano Ronaldo

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Kompany (Mangala 10.), Clichy – Fernando, Fernandinho – Jesús Navas (Iheanacho 69.), Yaya Touré (Sterling 61.), De Bruyne – Sergio Agüero

Gólszerző: Fernando (20. – öngól)

Sárga lap: Lucas Vázquez (83.) ill. De Bruyne (30.), Fernando (71.), Otamendi (90+4.)

Hírfolyam 0 új
22:39

Vége

Döntőben a Real.

22:36

Négy perc a ráadás

Ennyi ideje van az angol csapatnak, hogy megszerezze a továbbjutást érő gólt.

22:28

Oldalháló

De Bruyne szabadrúgása csak kívülről találta el el hálót a 84. percben. Nem volt veszélyes a próbálkozás.

22:05

Lejön Yaya Touré

Nem csoda, nagyon gyengén játszott az elefántcsontparti. Sterling áll be a 61. percben.

21:56

Mit hagyott ki Modric...

Megint Bale készített elő, a horvát egy az egyben állt a kapussal, de Hart még bele tudott érni a lövésbe.

21:46

Minden a Real mellett szól

A madridi gárda a legutóbbi 22 BL-meccséből huszonegyet megnyert, ha vezetett a félidőben. Egyszer született döntetlen.

21:39

Elvették Bale-től a gólját

Az UEFA végül Fernando öngóljaként tüntette fel a találatot.

21:30

Kapufa

Egy szép támadás után Fernandinho lőtt a 44. percben, de kísérlete a jobb kapufa oldaláról pattant ki.