Hanover's midfielder Manuel Schmiedebach and Hertha's midfielder Mitchell Weiser vie for the ball during the German Bundesliga first division football match between Hertha Berlin and Hannover 96 in Berlin, on April 8, 2016.   / AFP PHOTO / AXEL SCHMIDT

Dárdaiék nem bírtak a sereghajtóval

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 04. 08. 22:21

A Hannover csapatában Szalai Ádám nem kapott játéklehetőséget.

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójának nyitómérkőzésén a harmadik helyen álló Hertha BSC a sereghajtó Hannover 96 együttesét fogadta. Dárdai Pál csapata az előző fordulóban komoly pofonba szaladt bele a Borussia Mönchengladbach otthonában, most itt volt az esély az javításra. A vendégek tíz pontra voltak az osztályozós helytől, Thomas Schaaf menesztése után most debütált a vezetőedző, Daniel Stendel.

Kiválóan kezdték a mérkőzést a berliniek, Ibisevic már a 3. percben a kapuba talált. Plattenhardt bal oldali beadásánál a csatár megelőzte a becsúszó Sanét és a kivetődő kapust, és az ötösről jobbal a bal alsóba pörgetett (1-0).

Sokáig nem vezetett a Hertha, a 16. percben a harmadik nagy helyzetét már kihasználta a Hannover. Kiyotake nagyszerűen kiugratása után Sobiech öt méterről a rövid alsóba lőtt (1-1).

Az 58. percben aztán jött a hidegzuhany a hazaiaknak. Karaman okos visszagurítása után Schmiedebach tíz méterről kilőtte a bal alsót (1-2).

Dárdai együttese azonban nem adta fel, amelynek meg is lett az eredménye. Az egy perccel korábban beálló Schieber passza után Kalou hat méterről a bal alsóba gurított (2-2).

A folytatásban több gól már nem esett, így a Hertha továbbra is harmadik a tabellán, Viszont ha a Leverkusen és a Gladbach nyer a hétvégén, egy pontra megközelíti Dárdaiékat.  A Hannover, ahol Szalai Ádám nem kapott játéklehetőséget, továbbra is utolsó, és egyre kilátástalanabb helyzetben van.