Zlatan Ibrahimovic (psg) headed the ball, Nicolas Otamendi (Manchester City FC) during the UEFA Champions League quarter final football match, 1st leg, between Paris Saint Germain and Manchester City on April 6, 2016 at Parc des Princes stadium in Paris, France - Photo Stephane Allaman / DPPI

Ibra bohózatba illő gólja ellenére sem nyert a PSG

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 04. 06. 22:36

A svéd csatár a találata mellett kihagyott egy tizenegyest.

A két újgazdag klub, a Paris Saint-Germain és a Manchester City egymás ellen küzdhet azért, hogy bejusson az elődöntőbe a Bajnokok Ligájában. Az első mérkőzést a francia fővárosban rendezték, amelyet a 2014-es világbajnokságon rendkívül sokat kritizált szerb spori, Milorad Mazic vezetett.

A játékvezető azonnal a figyelem középpontjába került, fél perc sem telt el a mérkőzésből, máris felmutatott egy sárgát David Luiznak, aki így nem játszhat a visszavágón. Aztán a hetedik percben Matuidi ugrott ki, Mangala felborította az büntetőterületen belül, de a síp néma maradt.

A tizenkettedik percben már észrevette, hogy David Luizt buktatták a tizenhatoson belül, de Ibrahimovic büntetőjét kivédte Hart.

Maradt támadásban a PSG, de a vezetést mégis az angolok szerezték meg a 38. percben. Egy középpályás labdavesztés után Fernandinho passzolt De Bruyne elé, aki kíméletlenül a hálóba bombázott (0-1).

Sokáig nem vezetett a City, a párizsiak egy bohózatba illő góllal egyenlítettek. Hart passzolta ki a labdát Fernandónak, aki rosszul vette át, elpattant tőle a labda, de még tovább akarta játszani. Az érkező Ibrahimovic odalépett és a lábáról bepattant a játékszer (1-1).

A fordulást követően még magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Blanc együttese, folyamatosan a vendégek kapuja volt veszélyben. Az 59. percben Mangala kis híján öngólt lőtt, de a szöglet után már a hazaiaknál volt az előny. Di María sarokrúgása után Hart nagy bravúrral védte Cavani fejesét, de a labda pont Rabiot elé pattant, aki közelről nem hibázott (2-1).

Három perccel később Ibra duplázhatott volna, de fejese kijött a keresztlécről. Az angolok a mérkőzés ezen szakaszában alig értek fel Trapp kapujához. A franciák védelme mégis összehozta az egyenlítő találatot. A 72. percben Sagna beadása után Aurier nem tudta kivágni az ötösön belülről a zsugát, így a labda Fernandinho elé került, akinek lövése Thiago Silva lábán irányt változtatva csorgott a kapuba (2-2).

A hat nap múlva sorra kerülő visszavágó előtt teljesen nyílt a párharc, a Citynek sokat jelenthet az idegenben szerzett két gól. A PSG David Luiz mellett Matudi játékára sem számíthat eltiltás miatt.

Eredmény – Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés

Paris Saint-Germain – Manchester City 2-2 (1-1)
Gólszerző: Ibrahimovic (41.), Rabiot (60.) ill. De Bruyne (38.), Fernandinho (72.)