MUNICH, GERMANY - March 29: Mats Hummels (R) of Germany and Federico Bernardeschi (L) of Italy vie for the ball during the friendly football match between Germany and Italy in the Allianz Arena in Munich, Germany on March 29, 2016.  Lukas Barth / Anadolu Agency

Felnégyelte Olaszországot a világbajnok

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 03. 30. 06:53

Hazai pályán kapott ki Anglia, gólfesztivál Párizsban.

A világbajnoki címvédő, és a legutóbbi Európa-bajnokságon az elődöntőben búcsúzó német labdarúgó-válogatott Münchenben Olaszországot fogadta szerda este. A két nemzeti együttes ellentétes előjelekkel várhatta a mérkőzést, a hazaik ugyanis néhány napja 3-2-re kikaptak Angliától, míg a vendégek döntetlent játszottak a spanyolokkal.

Az olaszok 1995-ben kaptak ki utoljára német földön, így ha más nem, a statisztika mellettük szólt. Antonio Conte csapatának sorsa már az első félidőben eldőlt. Előbb Thomas Müller beadása után Toni Kroos szerzett gólt (1-0), majd a játékrész utolsó percében Mario Götze fejelt a kapuba az ötösről (2-0).

A fordulást követően szépíthetett volna Olaszország, de Riccardo Montolivo ziccerben eltörte a labdát, a hazaiak pedig egy mintaszerű támadás után Jonas Hector révén újabb gólt szereztek (3-0). Rossz hír az olaszoknak, és a Juventusnak, hogy Bonucci súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

Negyedórával  vége előtt már néggyel vezettet a szebbik arcát mutató Nationalelf, Mesut Özil büntetőből volt eredményes (4-0). A hajrában a becsületgól azért összejött a Squadra Azzurrának, a Rómában magára találó Stephan El Shaarawy talált a kapuba (4-1).

A Berlinben nagy sikert elkönyvelő Anglia kimondottan jól futballozott a Hollandia elleni mérkőzés első félidejében, szép támadásokat vezettek, amely a 41. percben góllá érett. Adam Lallana szép csel után passzolt a felfutó Kyle Walkerhez, aki okosan visszatette a zsugát Jamie Vardy elé, a Leicester City csatára pedig a léc alá lőtt (1-0).

A fordulást követően a semmiből egyenlítettek a hollandok. Egy beadásban Danny Rose ért bele kézzel, Vincent Janssen pedig nagyon bevágta a tizenegyest a bal felsőbe (1-1). A 77. percben aztán jött még egy holland gól, apró szépséghiba, hogy szabálytalan volt.

Egy kiugratás után az egyenlítő gólt jegyző Janssen fellökte védőjét, a hosszúra áttett labdáját pedig Luciano Narsingh passzolta a rövid sarokba (1-2).

Az angol válogatott 2013 novembere nem kapott két gólt a Wembleyben, ez pedig most a vesztét okozta. A háromoroszlánosok így már hét meccse nyeretlenek az oranje ellen, négy döntetlen mellett harmadszor szenvedtek vereséget.

A nyári Európa-bajnokság házigazdája Hollandia után ezúttal Oroszországot győzte le. A franciák először játszottak hazai pályán a párizsi merényletek óta, és ezúttal is a Stade de France-ban fogadták ellenfelüket. A gólgyártást N’Golo Kanté kezdte a kilencedik percben (1-0), majd a Mexikóban légióskodó André-Pierre Gignac folytatta még az első félidőben (2-0).

Az oroszok Aleksandr Kokorin jóvoltából szépítettek tizenegy perccel a fordulás után (2-1). A kétgólos különbséget Dimitri Payet állította vissza hatalmas szabadrúgásgóljával (3-1). Négy perc múlva Jurij Zsirkov újra szorossá tette az összecsapást (3-2), végül a 76. percben Kingsley Coman állította be a végeredményt (4-2).

Eredmény – Felkészülési mérkőzés

Németország – Olaszország 4-1 (2-0)
Gólszerző: Kroos (24.), Götze (45.), Hector (59.), Özil (75. – büntetőből) ill. El Shaarawy (83.)

Anglia – Hollandia 1-2 (1-0)
Gólszerző: Vardy (41.) ill. Janssen (50. – büntetőből), Narsingh (77.)

Franciaország – Oroszország 4-2 (2-0)
Gólszerző: Kanté (9.), Gignac (38.), Payet (64.), Coman (76.) ill. Kokorin (56.), Zsirkov (68.)