Liverpool's Brazilian midfielder Roberto Firmino (L) shoots to score the opening goal past Norwich City's English goalkeeper Declan Rudd during the English Premier League football match between Norwich City and Liverpool at Carrow Road in Norwich, eastern England, on January 23, 2016. AFP PHOTO / LINDSEY PARNABY

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / AFP / LINDSEY PARNABY

A 95. percben nyerte meg a kilencgólos thrillert a Liverpool

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 01. 23. 15:59

A Norwich City már két góllal is vezetett, valamint a ráadás második percében egyenlített. Mégsem szerzett pontot.

Minden bizonnyal a szezon meccsével kezdődött az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulója. Szombat kora délután a Manchester United elleni bajnoki rangadót elveszítő Liverpool utazott a kiesés elől menekülő Norwich City otthonába.

A találkozó első gólját a vendégek szerezték, Roberto Firmino lövése a kapufáról pattant be a 19. percben. Sokáig nem örülhetett a vezetésnek Jürgen Klopp, Dieumerci Mbokani gyönyörű góllal egalizált a 29. percben. A kongói csatár sarokkal vette be Simon Mignolet kapuját méghozzá úgy, hogy háttal állt a kapunak, a labda pedig az egyik védő lába között ment el.

A Norwich még a szünet előtt fordított, Steven Naismith góljával. A fordulás után Wes Hoolahan büntetőjével már kettővel ment a hazai együttes. A Pool nem zuhant össze, Jordan Henderson egy perccel később betalált, majd Firmino egyenlített a 63. percben.

James Milner találatával már 3-4 állt az eredményjelzőn, majd Sebastian Bassong a ráadás második percében 4-4-re módosította az állást. Itt viszont még nem volt vége a meccsnek, Adam Lallana a 95. percben megnyerte a mérkőzést a vendégeknek.

Győzelmével a Liverpool ideiglenesen feljött a hetedik helyre, míg a Norwich 16., de akár visszacsúszhat kieső helyre is. A vendégeknél Bogdán Ádám nem került be a meccskeretbe.

Eredmény – Premier League, 23. forduló

Norwich City – Liverpool 4-5 (2-1)
Gólszerző: Mbokani (29.), Naismith (41.), Hoolahan 54. – büntetőből), Bassong (90+2.) illetve Firmino (19., 63.), Henderson (55.), Milner (75.), Lallana (90+5.)