Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (L) is congratulated by his teammate Barcelona's Brazilian forward Neymar da Silva Santos Junior after scoring during the Spanish league football match FC Barcelona vs Villarreal CF at the Camp Nou stadium in Barcelona on November 8, 2015.   AFP PHOTO/ JOSEP LAGO

A Barca elsüllyesztette a Sárga Tengeralattjárót

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 11. 08. 18:31

Dél-amerikai duója szállította a katalánok győzelmét.

A tabellán elfoglalt pozíciók alapján rangadót játszott az FC Barcelona és a Villarreal a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnap késő délutáni mérkőzésén. Az első félidőben szenvedett a katalán csapat, dekoncentráltság jellemezte a futballistákat.

A fordulás követően azonban jött a Neymar, Luis Suárez duó és eldöntötte a lényegi kérdéseket. A 60. percben a brazil klasszis higgadtan értékesítette a ziccert (1-0). Tíz perccel később az uruguayi is meglőtte a maga gólját, biztosan értékesítette a Munir buktatásáért megítélt büntetőt (2-0).

Öt perccel a lefújás előtt Neymar megszerezte a második találatát, miután átemelte ellenfelét és kapásból lőtt a halóba (3-0).

Kilencedik győzelmét aratta a Barcelona a bajnokságban, a hatodikat a Nou Campban, ahol továbbra sem veszített pontot.