A Barca elsüllyesztette a Sárga Tengeralattjárót

Dél-amerikai duója szállította a katalánok győzelmét.

A tabellán elfoglalt pozíciók alapján rangadót játszott az FC Barcelona és a Villarreal a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnap késő délutáni mérkőzésén. Az első félidőben szenvedett a katalán csapat, dekoncentráltság jellemezte a futballistákat.

A fordulás követően azonban jött a Neymar, Luis Suárez duó és eldöntötte a lényegi kérdéseket. A 60. percben a brazil klasszis higgadtan értékesítette a ziccert (1-0). Tíz perccel később az uruguayi is meglőtte a maga gólját, biztosan értékesítette a Munir buktatásáért megítélt büntetőt (2-0).

Öt perccel a lefújás előtt Neymar megszerezte a második találatát, miután átemelte ellenfelét és kapásból lőtt a halóba (3-0).

Kilencedik győzelmét aratta a Barcelona a bajnokságban, a hatodikat a Nou Campban, ahol továbbra sem veszített pontot.