Berlin's Swiss midfielder Fabian Lustenberger (front) gets to the ball ahead of Ingolstadt's Australian striker Mathew Leckie during the German first division football Bundesliga match between FC Ingolstadt and Hertha BSC Berlin on October 24, 2015 in Ingolstadt, southern Germany. AFP PHOTO / GUENTER SCHIFFMANN

RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO.

Hátrányból fordítva, hosszabbítás után mentek tovább Dárdaiék

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 10. 27. 21:52

Simon Kriszitán végig a pályán volt, csapata első osztályú gárdát ejtett ki.

A Német Kupa második fordulójában a Hertha BSC  másodosztályú FSV Frankfurt vendége volt. Az első félidőben nem sok minden történt a pályán, majd a fordulást követően előnybe került a vendéglátó csapat. Egy lesgyanús góllal Tim Golley szerezte meg a vezetést a hazaiknak (1-0).

Csak kilenc percig volt hátrányban Dárdai Pál csapata, a hosszún érkező Salomon Kalou az 56. percben közelről a rövid felsőbe fejelt (1-0). A rendes játékidő hátralévő részében már nem esett több gól, így jöhetett a hosszabbítás. Ott ismét az elefántcsontparti talált a kapuba. A 99. percben a buktatásáért megítélt büntetőt értékesítette higgadtan.

Simon Krisztián végig a pályán volt az 1860 München együttesében, amely egy félidőt emberelőnyben játszva múlta felül az élvonalbeli Mainz gárdáját. A Nürnberg már az első félidőben kiütötte a Düsseldorfot, míg az Aue megviccelte az Eintracht Frankfurt együttesét.

Eredmény – Német Kupa, második forduló

FSV Frankfurt – Hertha BSC 1-2 (0-0) – hosszabbítás után
Gólszerző: Golley (47.) illetve Kalou (56., 99. – büntetőből)
Kiállítva: Plattenhardt (119.)

Mainz – 1860 München 1-2 (1-0)
Gólszerző: Schindler (6. – öngól) illetve Mugosa (70.), Okotie (77.)
Kiállítva: Bengtsson (45.)

Nürnberg – Düsseldorf 5-1 (4-0)
Gólszerző: Burgstaller (10.), Behrens (17.), Füllkrug (42.), Leibold (43.) Blum (69.) illetve Demirbay (72.)

Erzgebirge Aue – Eintracht Frankfurt 1-0 (0-0)
Gólszerző: Wegner (74.)